99 Russische jachtoefeningen. Het te Narwa in garnizoen liggende 92ste regiment infanterie heeft in den omtrek van die stad geene gelegenheid om op wilde dieren te jagen en had daarom in den winter 1892/93 in het gouvernement Newgarod eenige boschperceelen gehuurd, jwaarin zich beeren bevinden. Het gedeeltelijk met Berdan-, gedeeltelijk met gladloopgeweren bewa pende jaehtcommando, sterk 2 officieren, 1 sergeant-majoor en 59 onder officieren, vertrok den 2en December per spoor naar Tschudowo en ging verder marcheerende naar het jachtterrein, waar de jacht den 15en een aanvang nam. en, van tijd tot tijd afgewisseld door andere oefeningen, tot 18 Januari duurde. In het geheel werden 11 jachten gehouden en 10 beeren gedood, welker opbrengst evenwel niet voldoende was om de aan de jacht verbonden onkosten te dekken, daar de boeren, verwend door de jachtliefhebbers uit St. Petersburg zeer hooge prijzen hadden bedongen, zoodat in het geheel 350 roebels moesten worden betaald. De geheele jacht duurde 57 dagen, waarbij 1350 werst werden afgelegd. Enkele gevaarlijke oogenblikken kwamen voor, als zich de gewonde dieren op de jagers wierpen en geweren, bajonetten en pieken als stroohalmen verbraken. Mil. Weekblad. Onthaal van suppletietroepen. N°. 30. Rijswijk, 14e Meij 1816. Daar mij door den luit. kolonel Bisschof verzocht is om de uitdeeling van witte broodjes en arak voor de manschappen die heden alhier zullen aanlanden, in plaats van op de werf, bij hun arrivement op Meester Cornelis te doen plaats hebben, heb ik de eer mijnheer de kolonel U hiernevens toe te zenden drie hondert broodjes (zijnde dit voor ieder man een halve) en de noodige arak. Ik heb de eer enz. De Majoor aide de camp van zijne Excellentie den 1 en Commissaris Generaal. Aan (wg.) NAHUIJS. Den kolonel Boions. Commandant der troepen te Meester Cornelis.

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 110