1 IB Er werd in earrévorm gebivouakeerd, en de dwangarbeiders, de ambulance en de munitie binnen het carré opgenomen. De Timoreesche hulptroepen bivouakeerden buiten het carré in Noor delijke richting op 150M. in het verlengde van één der diagonalen van het carré. De hitte op dien dag was ondragelijk; de thermometer wees 99° Fah renheit en er kon op den Gfoenoeng Ispahi geen enkel beschaduwd plekje worden gevonden. Denzelfden middag ging men aan het werk en werden van wildhout, loof en alang alang hutjes gemaakt, teneinde zich te beschutten tegen de nachtelijke koude. In de eerste dagen na het betrekken van het bivouak werden officiers patrouilles ter sterkte van 20 man in verschillende richtingen uitgezon den om het omliggende terrein nader te verkennen en een weg te zoeken naar de kampongs Eko-feto en Wolo-wioe. Het zeer bedekte terrein langs het strand en langs de beide oevers der Aiméreh was begroeid met rizophoren, tamarinde en kesambie hoornen; in O en N. O. richting strekte zich eene onafzienbare vlakte uit, met hoog opgegroeide alang alang, welke tot schuilplaats diende aan eene menigte herten, wilde zwijnen en stekelvarkens. De uitgezonden patrouilles zagen en bespeurden niets van den vijand; trouwens zoo ver men kon opmerken was er in de nabijheid van het bivouak geen spoor van eenige kampong of iets dergelijks te bekennen. Het was eene onbewoonde streek waarin wij ons bevonden. Intusschen ging men in het bivouak ijverig voort met het ontschepen der goederen en vivres en werd een eenigszins behoorlijke weg aan gelegd voor de gemeenschap tusschen het strand en het bivouak. Deze weg werd getraceerd langs den linkeroever der Aiméreh, dewijl deze rivier bij vloed tot 300 Meter landwaarts met sloepen kon worden opgevaren. Met het bouwen van afdaken voor officieren en manschappen was men echter niet gelukkig, aangezien er in den ganschen omtrek geen bamboe was te vinden. De medegenomen 70 Meter houten barak, systeem Ermeling, was even voldoende voor een ziekenzaal en een vivresmagazijn. Officieren en minderen moesten zich daarom behelpen met gebrek-

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 124