144 - waarvan bij afzonderlijke dagorders, zoowel in Indië als in Neder land, werd kennis gegeven. Op de groote parade van den 19UQ Februari 1850 werd te Welte vreden het vaandel eigenhandig met het ridderteeken der Militaire Willemsorde omhangen door Z. E. den Commandant van het Leger, den Luitenant-Generaal Bernhard Hertog van Saxen-Weimar, hetwelk des te eigenaardiger was, daar de Generaal zelf voor een deel de expeditie had geleid. Na den dood van den Generaal-Majoor Michiels, had Z. E zich naar Bali begeven, om aldaar het opperbevel der krijgsmacht te aanvaarden. In de stamboeken van hen, die aan de krijgsverrichtingen, waar voor het vaandel werd gedecoreerd, hadden deelgenomen, werd onder de woorden: „1849 derde expeditie tegen Bali," de volgende mutatie ingeschreven „Heeft op den 15en en 16en April 1849 deelgenomen aan het omtrekken „en veroveren van Djaga Raga, voor welk wapenfeit het vaandel van het „7e Bataljon Infanterie met de Militaire Willemsorde is gedecoreerd." Bij art. 1 van het hierbovenvermelde besluit bepvalde Z. M. de Koning, dat Hoogstdeszelfs tevredenheid zou worden betuigd voor den moed en de volharding bij die gelegenheid betoond, aan welke opdracht bij onderstaande dagorder aan het Leger uitvoering werd gegeven. Dagorder Officieren, onderofficieren, en manschappen van het Leger in Neder- landsch-Indië! Het is mij een bijzonder genoegen eene zoo uitstekende aanleiding te hebben, als de voorspoedig afgeloopene jongste Balische expeditie, om U allen, maar inzonderheid hun, die aan dezen krijgstogt hebben deelgeno men, Mijne tevredenheid te betuigen voor de daarbij aan den dag gelegde dapperheid en volharding. Het Indische Leger, ondersteund door onze wakkere Zeemagt, heeft lauweren verworven op welke het fier kan zijn. Indien ik slechts aan sommigen het eereteeken der braven kan schenken, Ik wensch echter dat allen, die zich met onderscheiding van hunnen pligt hebben gekweten, mogen overtuigd zijn, dat Ik hun lofwaardig gedrag met opmerkzaamheid heb gadegeslagen en hoog waardeer. Officieren, onderofficieren en manschappen van het Indisch LegerIk

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 155