146 3e. de inname van den missigit te Oleh-Soesoe 31 Januari 4e, de gevechten te Toeram en Atoa, 3 Februari; 5e. het gevecht aan de Atjeh-rivier in kampong Pagger Aijer, 6 Februari 6e. de inname van de vijandelijke benting ten O. van Lemboe, (sleutel van den pinangrand) 13 Februari; 7C. de gevechten in Meroe en Lampermeij, 14 Februari; 8e. de inname van Tjapoetoe, 15 Februari; 9e. de inname van den missigit Oleh-Karang, 22 Februari; 10e. de inname van Lambaroe, 7 Maart. De Commandant van het Leger wenschte de uitreiking dezer eere- teekenen op eene plechtige wijze te doen geschieden en noodigde daarom den Militairen en Civielen Bevelhebber te Atjeh uit, het noodige daaromtrent voor te stellen, onder overlegging van een pro gramma der feestelijkheden en van een begrooting van kosten, waaraan bij ondervolgende nota werd voldaan: 's Morgens parade; daarbij tegenwoordig alle troepen in Kotta-Radja en voorwerken en van het rechter en linker 9C, alsook van het linker 3e, die allen op de posten zijn gelegerd, de staf van het korps met de vaandels en per compagnie: 1 Officier, 1 Eur. en 1 ïnl. onderofficier, 1 Eur. en 1 Inl. korporaal en 3 Eur. en 3 Inl. fuseliers, waarvoor genomen moeten worden zooveel mogelijk met de Militaire Wil lemsorde, medaille Moed en Trouw of Atjeh-medaille gedecoreerden, dan wel onderofficieren en manschappen, die het langst te Atjeh zijn geweest. Op de paradeplaats stelt zich het rechter 3e en de overgekomenen van het linker 3e, rechter en linker 9e tegenover de troepen op, met het front naar die troepen toe. Decoreeren der vaandels; defileeren voor de gedecoreerde vaandels en korpsen. 3e en 9° Bataljon, voor zooveel dien dag in den kraton aanwezig, ver eenigen zich aan een feestmaal, waaraan ook deelnemen de officieren dier korpsen. Aan alle troepen per compagnie verstrekken f 50.— om op de beste wijze ten nutte en genoegen van den soldaat te worden besteed.

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 157