152 Reeds in het begin van de maand Augustus was het krijgsteeken door de zorg van eene commissie afgeleverd geworden, beloopende de gemaakte kosten de vrij aanzienlijke som van f 755. en had de opzending aan den commandant van het Observatiekorps te Semarang plaats, welke autoriteit de opdracht ontving het op den vastgestelden dag uit te reiken, na zich met den Resident van Soerakarta te hebben verstaan omtrent de plechtigheid, die bij de uitreiking behoorde plaats te vinden. Nadat het doek door den adjudant van genoemden commandant, den len luitenant Andresen, naar Soerakarta was overgebracht, begaf de kolonel Le Bron de Vexela zich eveneens daarheen, ten einde overeenkomstig het hieronder volgend en in overeenstem ming met den Resident van Soerakarta vastgesteld programma tot de uitreiking over te gaan. De troepen van het garnizoen en van het legioen van den Pangerang Adipati Ario Praboe Prang Wedono zullen om zeven uur des morgens in groote tenue in orde van parade gerangeerd staan op het plein achter den dalem van Prang Wedono. Om zes en een half uur zullen alle officieren zonder troepen en van den staf gezamenlijk met den kolonel, kommandant van het Observatiekorps zich van het fort begeven naar de Residentie, alwaar alle prinsen van het hof van Solo in werkelijken militairen dienst zullen aanwezend zijn, om den heer Resident af te halen om denzei ven met deszelfs gevolg naar de paradeplaats te geleiden. Op hetzelfde uur zal een detachement, bestaande uit twee pelotons Infanterie van het 5e Bataillon alhier in bezetting en gekommandeerd door een kapitein en twee luitenants, zich bevinden aan het hotel van den Resident, om aldaar een vaandel af te halen, zonder militaire honneurs op het Plein te brengen, alwaar de troepen vergaderd zijn. Aldaar gekomen, zal het detachement op hare plaats in bataille inrukken en het vaandel zal zich plaatsen bij den Grooten staf, onder de bewaking van den adjudant van den kolonel, kommandant van het Observatiekorps. Bij de komst van deu stoet op de paradeplaats zullen de geweren ge schouderd en de gebruikelijke militaire honneurs bewezen worden, daarna zullen alle officieren van alle wapenen van het Legioen van den Pange rang Adipati Ario Praboe Prang Wedono zich voor het midden der linie begeven. De officieren der staf, artillerie en cavalerie zullen alsdan afge stegen zijn, en zich rangeeren met het ontbloote zijdgeweer in de hand.

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 163