156 Pakoe Alam, met dien verstande evenwel, dat het opschrift onder de gekroonde W, naarmate van het korps waarvoor het bestemd is, zal luiden: Barisan van Bangkalan Pamekasan, Soemenap. Bij besluit van den 19cn April 1890, N°. 5, keurde de Regeering dit voorstel goed en bepaalde tevens dat de uitreiking op een nader te bepalen nationalen feestdag, volgens een door het Legerbestuur met den Resident van Madura te ontwerpen programma, zou plaats hebben dat voor de feestelijkheden eene som van f 1000voor Bang kalan, van f 600.voor Pamekasan en Soemenap ieder, zal worden beschikbaar gesteld dat de oude vaandels, vergezeld van eene oorkonde, naar Nederland zullen worden opgezonden, om ze het Koloniaal Militair Invalidenhuis Bronbeek ten geschenke aan te bieden, en dat voortaan de nieuwe vaandels zullen worden opbewaard ten huize van de kapiteins-instructeur. De aanmaak van de nieuwe doeken had in Nederland plaats, zoo dat de plechtige uitreiking door den Commandant der 3e Militaire Afdeeling op Java, overeenkomstig het vastgesteld programma, eerst op 31 Augustus 1891 kon plaats vinden. Yan de oude vaandels was dat van de Barisan van Pamekasan te velde geweest en wel van 1873 1876 te Atjeh; de Barisan van Bangkalan had wel deelgenomen aan de krijgsverrichtingen in Pa- lembang en aan de 3e expeditie tegen Bali, doch het vaandel was toen niet medegenomen geworden. Hiermede aan het slot van ons overzicht gekomen, spreken wij de stellige verwachting uit, dat onze vaandels mocht dit noodig blijken even als eertijds steeds moedig voorgaan en roemrijk uit den strijd terugkeeren zullen, opdat men het zich ten allen tijde tot eene eer rekene onder die vanen te mogen dienen. J. H. Moolenburgh.

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 167