159 Tengevolge van de insnijding in het staartstuk is de voorste lip van den beugelkrop verkort. Uit de lade is tot doorlating van het magazijn een stuk weggenomen; hierdoor vervalt het moerplaatje tot ontlaadstok, terwijl deze 0.053 M. is verkort, en om hem in 't geweer te kunnen vastdraaien, in de voorborst van het magazijn (zie fig. a) een moer is aangebracht. Ten einde den ontlaadstok te velde als pompstok te kunnen gebruiken, is de schroefdraaier gewijzigd, door een der armen van een messingen verlengstuk met moer te voorzien (fig. i). Deze arm kan nu op het ondereinde van den ontlaadstok worden geschroefd, waardoor deze genoegzaam lang wordt. Bij ieder repeteergeweer is eene hoofdvereischte het goed uit werpen van de ledige huls, daar wanneer dit niet verzekerd is, stremming in het mechanisme ontstaat. De oude patroontrekker voldeed niet en een uitwerper of uitwerperstift ontbrak. De patroontrekker moet aan de hulzen eene beweging geven naar rechts en naar boven, de patroontrekker moet zich dus aan de rechter zijde bevinden. De oude veerende patroontrekker is in verband daarmede van liüks naar rechts gebracht en. daar met een zwaluw staart aan den afsluiter bevestigd (zie d fig. d) en ten einde geen beletsel te vormen in de gleuf d2 van de geleiderschroef, is ook uit den pa troontrekker een gleuf d3 gesneden, die gelijk metc22 komt. Yoor den buiten den afsluiter uitstekenden haak zijn in het staart stuk twee gleuven gemaakt, die in elkanders verlengde liggen. De gleuf in het steunstuk loopt niet geheel door, zoodat de patroon trekker tegen den achterkant stuit. De voorste gleuf eindigt in de nieuwe insnijding voor den patroontrekker, in den loop aangebracht. Op de plaats van den ouden patroontrekker is de uitwerper e aan gebracht door middel van een schroef e1, die door een sleuf van den uitwerper gaat, zoodat deze zich eenige millimeters voor- en achterwaarts kan bewegen; de borst e2 beweegt zich in eene insnijding van den afsluiter. De uitwerper heeft een noke3, die in voorsten stand gedeeltelijk buiten den afsluiter uitsteekt, in achtersten stand onzichtbaar is. De schroef elt heeft een vierkanten kop, om het losdraaien te beletten. De uitwerper beweegt zich in de oude gleuf van den patroontrekker, doch deze is dieper gemaakt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 170