161 magazijn bevestigd zijn, van boven gesloten. Om deze palpinnen kunnen de pallen naar buiten draaien, terwijl zij in vasten stand gehouden worden door een kleine nok f6, die in eene inlating van den zijvleugel van het magazijn grijpt. In het magazijn is een aanbrenger (fig. a en e) bestaande uit een plaatje, waarop de onderste patroon ligt. Onder den aanbrenger is een spiraalveer b bevestigd, die den aanbrenger steeds naar boven drukt. Om den vasten stand van den aanbrenger te verzekeren, zijn daaraan twee geleistukken b% aangebracht, die in de groeven f2 van het magazijn passen. De pallen beletten het geheel buiten het magazijn treden van den aanbrenger. Wil men den aanbrenger uitnemen, dan drukt men dezen een weinig naar binnen, drukt op de pallen om de nokjes f6 van de uithollingen vrij te maken en draait de pallen naar buiten. Ten einde te beletten, dat de in het magazijn gebrachte patronen er niet kunnen uitspringen, is aan de linkerzijde een stelveer h aan gebracht, die een nok h heeft (fig. g). Deze nok gaat door den zijwand van het staartstuk en komt juist boven het magazijn uit (zie fig. a en b). De stelnok is aan de bovenzijde rond en van onderen vlak. Wanneer nu een patroon boven de opening van het magazijn gelegd en met den duim omlaag gedrukt wordt, dan drukt deze patroon op de stelnok, die door dien druk naar buiten wijkt, zoodat de patroon in het magazijn komt. Wordt nu echter de patroon door de spiraal- veer tegen de nok gedrukt, dan wijkt deze niet voor den druk aan de onderzijde, doch blijft staan, zoodat de patroon belet'wordt uit het magazijn te komen. Is de grendel geopend, het magazijn gevuld en houdt de stelnok de patronen als in fig. adan zal, bij het vooruitbrengen van den grendel, de voorkant van den afsluiter tegen den rand van de boven ste patroon stooten en deze dus vooruitduwen. De vorm van de uitsnijding van het staartstuk (fig. b) en de invijlingen in de zijvlakken van deze uitsnijding zijn nu zoodanig, dat de patroon door den af sluiter steeds met zekerheid onder de stelnok door vooruit geschoven en daarna in de kamer van den loop gebracht wordt. Zoodia de bovenste

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 172