234 rapport van een verwoed gevecht kan niet bloediger geteekend zijn zullen wij trachten aan te toonen door het ten deele reproduceeren van een verslag eener veronderstelling. Wij verzwijgen den naam van den maker, die thans in 70 jarigen ouderdom eene welverdiende rust op de Veluwe geniet. Menhoore! Veronderstelling. 2 Juli 1869. Kapitein Stafofficier 2e Luit. Himpe. „Volgens ingewonnen berichten heeft een vijand zich op den Kalkberg genesteld en op drie verschillende punten R, V en S ver sterkingen opgeworpen. Het plan is den vijand hieruit te verdrijven en hem verder onschadelijk te maken. De dessa Gambing is ons vriendschappelijk gezind en heeft veel te lijden van de strooptochten, welke de vijand van uit zijn arendsnest onderneemt. Rapport. Tot het uitvoeren van genoemd plan rukte het 4e Bataillon In fanterie in den morgen van den 2en Juli onder kommando van den kapitein der infanterieuit; aan Zijnedelgestrenge werd de 2e luitenant-adjudant Himpe als stafofficier toegevoegd. Het bataillon, sterk 22o onderofficieren en manschappen, werd afgedeeld in 5 divisiën. Ie divisie, gekommandeerd door den kapitein de Graaff, formeert de voorhoede. 2e divisie gekommandeerd door den len Luitenant Sepp. 3e idem idem len Luitenant Nilant. 4e idem idem kapitein Vervloet. 5e idem idem kapitein Eras, welke een pe loton afzondert voor de achterhoede. (Volgt een verhaal, hoe de com pagnieën zich in het gevecht ontwikkelden, dat we kunnen achter wege laten.) De kolonne marcheerde gedekt door eene tirailleurlinie, in kom- pagnieskolonue tot aan den voet des heuvels, waarop de versterking bij R was opgeworpen en na eenige krachtige salvo's gegeven te hebben, ging men tot den bajonetaanval over, die dank zij de goede

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 245