235 aanvoering en de kalmte der overige souschefs op het glorierijkste uitgevoerd en de vijand verdreven werd, welke in overhaastige vlugt zijne terugtogislijn naar het Noorden nam. De kolonne Yervloet kweet zich ook op eene glansrijke wijze van hare taak. Niettegenstaande het moeielijke terrein en de bestaande onmogelijkheid om de steile helling van het arendsnest te beklimmen, werd den vijand, die zich in zijne versterking zeker waande, groot nadeel toegebragt en toen de hoofdkolonne op het onverwachtst haren aanval op de Westzijde met de pogingen der 4e kompagnie vereenigde, loste de vijand zich in dolle vlugt op; alles werd over de kling gejaagd, eene menigte kruid en vuurwapenen buit gemaakt en vlocht het 4e bataillon infanterie opnieuw eene bloem in den krans der glorie, welke het vaandel van het Bataillon versierd. Hiermede zoude ik dit rapport kunnen sluiten, zoo ik mij niet verpligt achtte u, dappere makkers van het 4C Bataillon Infanteriei mijnen dank te betuigen voor de medewerking door u allen verleend. Ge hebt den vijand, die zich achter versterkingen zeker waande, opnieuw getoond dat door beleid en volhardenden moed en bij eene naauwgezette pligtsbetrachting van een ieder, hij de vlag voor ons moet strijken. Weest overtuigd officieren, onderofficieren en manschappen, dat het Vaderland trotsch zijn zal, wanneer het uit mijne rapporten verneemt, dat het 4e Bataillon Infanterie bij zijne reeds behaalde laauweren deze nieuwe kan voegen. Ik vleij mij met de hoop, dat Zijne Majesteit, onze geëerbiedigde Koning, de borst van die dapperen niet maagdelijk zal laten, maar hen zal versieren met dat kruis, hetwelk het ideaal genoemd wordt van elk militair. Leve de Koning!!! Djokjakarta, den 2en Julij 1869. De holonnekommandant

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 246