236 Sterkte der officieren. Kapiteinkolonnecommandant 2e Luitenant-adjudant Himpe, stafofficier. le Luitenant Kielgast, Luitenant-adjudant. le Kompagnie, kapitein de Graaf. le Luitenant Meijnders. 2e idem Snell. KB. Bij het gevecht gebleven 4 dooden en 12 gekwetsten. Leest thans een jeugdig militair uit den hedendaagschen tijd dit rapport, zeer veel kans bestaat er dan, dat hij het als „aaklige bom bast" qualificeeren zal en het goede, dat er in het rapport ligt, geheel zal voorbijzien. Ziet men echter het rapport in met de oogen van vóór 24 jaar, dan hale men met de bombasterij er tevens uit een heilig vuur van den colonnecommandant, die, ja! dit nu wel op wat matiger manier had kunnen manifesteeren, doch in elk geval blijk heeft willen geven, hoe hij zich wel bij eene velddienstoefening, laat staan bij een wer kelijk gevecht, tegenover de eer van zijn Vaandel voor de verrichtingen zijner colonne aansprakelijk gevoelt, Wij haasten ons hierbij te voegen, dat dezelfde begeisternde colonne commandant, dien wij nog persoonlijk gekend hebben, tot de goede officieren van het leger gerekend werd en dan ook als hoofdofficier het leger verlaten heeft. Het kruis van de Militaire Willemsorde op zijne borst bewees verder, dat hij ook tegenover een heuschen vijand lauweren wist te behalen, arendsnesten dorst uit te halen en bloemen in den krans der glorie vlocht. Of wij dan nu met dit alles willen te kennen geven, dat het te genwoordig niet al te best in de militaire wereld gesteld zoude zijn en dat de goede „oude tijd" veel beter was. In geenen deele.

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 247