WENKEN VOOR COMMANDANTEN YAN DETACHEMENTEN SIJPPLETIETROEPEN. (1) Het wordt meer dan tijd dat het Departement van Koloniën er eens toe overgaat, om alle nu bestaande instructiën voor comman danten van detachementen suppletietroepen buiten werking te stellen en een nieuw voorschrift uit te vaardigen, waarin alles wat van bet oude nog bruikbaar is, voorkomt en bovendien wordt aangetroffen, datgene wat er nu niet in staat en toch noodig is te weten. Door bijvoorbeeld de soort en de zwaarte der aan boord opteleggen straffen daarin op te nemen, zou de dwaasheid komen te vervallen dat de militairen, zooals nu soms gebeurt, met kwartierarrest worden gestraft. Yandaag of morgeu verwacht ik dan ook in het strafhoek te zien, dat een man in volle zee het kwartier heeft verlaten en zich bij tehuiskomst niet heeft gemeld. (2) (1) Nadat ik deze wenken geschreven had, kreeg ik een boekje in handen, getiteld: „Gids voor officieren van het O.I. Leger met verlof in Nederland en voor comman danten van detachementen suppletietroepen. „Samengesteld door A. F. Carstens, kapitein Inf. O.I. Leger," Of ik, indien ik vroeger met dien Gids kennis had gemaakt, mijn artikel achter wege zou gelaten hebben Neen. Ik geloof dat de Gids en de Wenken te zamen een goed geheel vormen* Nemen de detachementscomraandanten den Gids als leidraad voor de behandeling aan boord en de Wenken voor de intedienen stukken, dan geloof ik, dat zij in alle opzichten volkomen den weg zullen kunnen vinden. En dit te meer, omdat in den Gids eenige modellen voorkomen die reeds vervallen zijn en er eenige in ontbreken, waarvan de indiening noodzakelijk is. (2) Moeten de straffen worden opgelegd naar de bewoordingen van het Reglement van Krijgstucht, mij ook wel, maar laat er dan ten minste gelijkheid in bestaan en men heden niet straften met „kwartierarrest" en morgen met „arrest tusschendeks".

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 249