239 Ik heb hier voor mij liggen de volgende instructiën, waarvan sommige nu juist niet op jeugd kunnen bogen en die dan ook ge schreven zijn voor detachementen, die de reis per zeilschip maakten en dus bijna evenveel maanden, als nu weken, noodig hadden om lndië te bereiken. a. Reglement voor het Embarkeeren en de Discipline der Troepen op Transportschepen. „Aldus vastgesteld bij Zijne Koninkljjke Hoogheid, den 9cn Januari 1819", staat er aan het slot. Het zou om der curiositeits wille wel aardig zijn, om dat reglement hier geheel over te nemen, maar ik mag zooveel plaatsruimte niet van de redactie vragen en vele legers van dit tijdschrift hebben er trouwens als detachementscommandant of als officiermedegeleider reeds kennis mede gemaakt. b. Bepalingenwaarnaar de commandeerende officieren van uit Nederland aankomende detachementen suppletietroepen, zich zullen hebben te gedragen. In deze bepalingen schuilt nog veel goeds, vooral in wat betreft het aantal en de soort der in te dienen bescheiden. Erg jeugdig zijn zij ook niet, althans het stuk is geteekend door den kolonel, waarnemend Chef van den Generalen Staf De Stuers. c. Instructiën en mededeelingen voor de commandanten der deta chementen suppletietroepen. Vertrouwelijk) 's Graven- hage den Gen Januari 1877. Met het oog op de „vertrouwelijkheid" zal ik dit stuk niet nader bespreken, alleen mag ik wel vermelden, dat er maatregelen in wor den aanbevolen tot het tegengaan van desertie. d Missive van het Departement van Koloniën, 's Gravenhage den 14en Augustus 1889 Lilt. C. No. 14. Dit stuk bevat den last, te rapporteeren van gevallen van Syphilis onder de militairen van het detachement, te waken tegen verspil ling van drinkwater en zorg te dragen voor de laken kleeding stukken gedurende de reis. e. Missive van het Departement van Koloniën {zonder gedrukten

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 250