240 datum), bevattende eene opgave van de stukken, welke den detache mentscommandant voor het vertrek worden ter hand gesteld, eenige nuttige wenken voor den detachementscommandant, kennisgeving dat er in de bibliotheken der stoomschepen reglementen op den garnizoens- en inwendigen dienst der Infanterie aanwezig zijn en den last om te zorgen, dat de kleedingtasschen in ongeschonden staat blijven en niet als zitbankjes gebezigd worden. Uit het Reglement bij a bedoeld, worden de artikelen 8, 9 en 14 bijzonder onder de aandacht gebracht, waaruit men bijna zou be sluiten, dat de andere artikelen minder waarde hebben. f. Overeenkomst tusschen den Minister van Koloniën en de Stoom vaartmaatschappijter zake van liet vervoer van Gouvernementspassagiers eerste, tweede derde en vierd,e klasse. Omdat de detachementscommandant daarmede wel degelijk re kening te houden heeft, kan dit stuk gerust mede tellen onder de instructiën. g Speciale instructie voor den commandant van een detachement suppletietroepen, bestemd om te Padang te worden ontscheept, en eindelijk li. Missive van den Plaatselijken Commandant te Padang aan den detachementscommandant van het detachement suppletietroepen aan boord van het Stoomschipte Emmahaven. Deze missive is feitelijk weer eene instructie, waarin een opgave gevonden wordt van de stukken door den detachementscommandant aftegeven aan den officier, die het detachement komt afhalen. Dat zijn dus acht verschillende instructiën voor een detachement dat te Padang en zes voor een dito dat te Tandjong-Priok moet debarqueeren en 't is nog de vraag of er nog niet meerdere bestaan. Voorwaar een aanzienlijk aantal, dat teruggebracht zou kunnen worden tot twee stuks, nl tot de eigenlijke instructie voor beide landingsplaatsen te zamen en de overeenkomst met de stoomvaart maatschappij. Nu moet ieder detachementscommandaut uit dien chaos eene in-

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 251