242 Ia het detachement geheel bestemd voor het Depotbataljon, dan gaat het door naar Meester-Cornelis; is het bestemd voor het Sub- sistenteu-kader te Batavia dan wordt het aan het station Weltevreden (Koningsplein) opgewacht door den plaatselijken adjudant van Welte vreden en door de muziek van een der te Weltevreden garnizoen houdende infanterie bataljons. Met de muziek aan het hoofd, wordt dan naar het kampement van het Subsistenten-kader gemarcheerd, waar inlusschen voor logies en voeding is gezorgd. Daar wordt appel over her detachement gehouden, volgens de door den detachementscommandant medegebrachte monsterlijst. Gewoonlijk wordt de administratiekist, onder toezicht van een onderofficier van het detachement, van het station Weltevreden per voertuig vooruitgezonden en blijven een gegradueerde met een a twee man bij de overige goederen achter. Voorts worden bij het Subsistenten-kader de reclames afgevraagd, de verzoeken opgenomen en aanteekening gehouden van de meesters en prevöts op de verschillende wapens en van de onderwijzers, geschikt voor het Korps Pupillen te Gombong. Na afloop hiervan rukt het detachement in en komt het nu verder voor rekening van het kader van het Korps. Het verdient aanbeveling om de soldij, die het detachement aan boord heeft te goed gemaakt, eerst uittebetalen na de monstering voor den commandant der le Militaire Afdeeling op Java, die in den regel reeds den dag na aankomst plaats heeft. Gaat men onmiddellijk tot de uitbetaling over, dan heeft de ondervinding geleerd, dat er bij de monstering eenige militairen mankeeren of reeds in de provoost zitten en dat de compagniescommandant gestoord wordt in de verder te verrichten werkzaamheden. Nadat het detachement is ingerukt, geeft de detachementscommandant zijne in te dienen stukken over aan den commandant van het Sub sistenten-kader. Het geld wordt, na geteld te zijn, opgeborgen in een aan de kampemeutswacht geplaatste ijzeren geldkist. Door den detachementscommandant moeten nu de volgende stukken worden ingediend:

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 253