245 Hebben de kleedingtasschen, niettegenstaande de zorg daaraan besteed, veel geleden door slecht weer en zeewater, zoodat daaraan vele reparatiën moeten geschieden, dan wordt door den detachements commandant eene verklaring afgegeven, in den geest van model D. Is al het bovenstaande naar behooren verricht, dan is de detachements commandant geheel van de zorg over het detachement ontheven. Is het detachement bestemd voor het le Depotbataljon, dan worden alle hiervoren genoemde bescheiden aan den commandant van dat korps ingediend, de inlevering van wapens, enz. heeft te Mees- ter-Cornelis plaats en de overgeschoten gelden worden gestort in de kas van den kwartiermeester van het le Depotbataljon. Moet het detachement te Padang debarqueeren, dan kan het voor komen, dat de detachementscommandant reeds voor aankomst aldaar, bij een der korpsen ter Sumatra's Westkust is ingedeeld en dus mede moet ontschepen, of wel dat hij de reis naar Batavia moet voortzetten, om daar zijne indeeling aftewachten of van daar zijne bestemming te volgen. De detachementscommandant ontvangt van den officier, die namens den Plaatselijken commandant te Padang het detachement komt afhalen, eene opgave van de stamboeknummers, die de mindere militairen van het detachement krijgen en eene instructie, waarin vermeld staan de stukken, die hij aan dien officier moet ter hand stellen. De stamboeknummers moeten op beide monsterlijsten worden ingevuld, zoowel in het geval dat de detachementscommandant mede debarqueert, als in het geval dat hij de reis voortzet. Blijft de detachementscommandant te Padang, dan heeft de verre kening der in Nederland te veel ontvangen gelden daar plaats, en zendt de detachementscommandant de bescheiden, welke hij niet te Padang heeft moeten indienen, per eerste gelegenheid rechtstreeks aan het Departement van Oorlog (Is Afd.) te Batavia, en voegt daarbij eene nominatieve opgave van de militairen, die naar zijne meening in aanmerking zouden kunnen komen om tot officier te worden opgeleid. (Speciale instructie voor den commandant van een detachement suppletietroepen, bestemd om te Padang te worden ontscheept, dd, 11 Maart 1886 Lett. C., N°. 15.) Dl. II, 1893. 16

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 256