~v :r, I Herinne rings album. Een oud-élève der Militaire School te Meester-Cornelis heeft aan de Amsterdamsche Courant het volgende geschreven „Vergun mij door middel van uw blad te trachten de aandacht te ves tigen der vele in Nederland verblijf houdende voormalige instructeurs en „élèves, dat besloten is bovengenoemde school op te heffen. „Nu zouden zeker velen met mij gaarne een blijvend aandenken wenschen „van die school, in den geest als b. v. „Het Herinnerings-Album uitgegeven „bij het 40jarig bestaan van het Instructie-Bataillon te Kampen"; hier zeker „uog wensehelijker, omdat het Instructie-Bataillon bleef bestaan en de Militaire School te Meester-Cornelis weldra tot de geschiedenis zal behooren. „Dit onderwerp is, meen ik, nog niet in de Nederlandsche bladen be sproken, en toch geloof ik dat zulks wenschelijk is, om de Indische „kameraden te laten zien, dat het idee voor een bljjvende herinnering aan „die school, die, door bekwame officieren geleid, zeer vele officieren heeft „opgeleverd, hier een gunstig onthaal heeft gevonden. „Ik hoop dan ook, dat er weldra meer stemmen zullen opgaan, om van „hun sympathie voor die zaak openlijk te doen blijken. „Het spreekt van zelf, dat het werk in Indië moet geschieden, omdat „daar de volledigste gegevens te vinden zijn, en zelfs wordt er niet aan „getwijfeld of de bevoegde autoriteiten, waarvan een enkele oud-élève der „school, zullen gaarne in dezen hun onmisbaren steun willen verleenen. „Hier is zoo heel veel tijd niet te verliezen, want eenmaal de school „opgeheven, wordt de samenstelling van zoo'n album natuurlijk moeielijker „het is dus te hopen, dat zeer spoedig een of meer bekwame mannen zich „die moeite willen getroosten en zich verdienstelijk willen maken, door „hetzelfde te willen doen ter blijvende herinnering aan de Militaire School „te Meester-Cornelis, als de officieren Engelbregt en Anemaet hebben „gedaan voor een blijvende herinnering aan het Instructie-Bataillon." Ik geloof dat de schrijver van bovenvermeld stukje een goed werk heeft

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 293