287 Promotie bij de Russische infanterie. In Februari jl. zijn bij de Russische infanterie 146 kapiteins tot luitenant kolonel bevorderd. Van hen zijn 69 bij keuze en 77 volgens anciënniteit tot den hoogeren rang geroepen. De bij keuze bevorderden hadden geen van allen zes jaren kapiteinsdienst, degenen die hunne promotie aan ouderdom van rang te danken hadden waren op zijn hoogst twaalf jaren kapitein. 46 van de nieuwe luit.-kolonels hadden 1-5 a 20 jaren als officier gediend 80 - 20 *25 20 25 a 30 m r V len opzichte van den leeftijd valt op te merken, dat: 23 der pas bevorderden 35 a 40 jaren oud waren, 77 40 a 45 r, 46 45 a 50 Rev. Mil de VJEtvanger. Kunstmatige rookvorming in liet zeegevecht. Nabij Brest heeft de Fransche marine manoeuvres met torpedobooten gehouden ter beproeving van een procédé, door den heer Oriolle van Nantes uitgedacht, om rookwolken te vormen, waarmede de torpedobooten zich omhullen, ten einde hare bewegingen te maskeeren. Het gelukte daardoor aan de torpedoboot no. 128, ongemerkt te ont snappen uit een kring van andere torpedobooten, op den afstand van ongeveer een kwart zeemijl rondom haar geplaatst. Marineblad. Een nieuive brochure. Naar ik verneem, zullen binnenkort inteekenlijsten worden rondge zonden voor een brochure, die door den len luitenant der genie W.°R. de Greve geschreven, de verdediging van Ned.-Indië zal bespreken Voor zooverre ik dit uit een vluchtige kennisneming van het manu script heb kunnen opmaken, is het onderwerp op eene talentvolle wijze behandeld en zullen de inteekenaren zich zeker niet beklagen over hun besluit om zich voor den inderdaad zeer matigen prijs van f 2 een exemplaar aan te schaffen. Binnenkort hoop ik meer uitvoerig op dezen verdienstelijken arbeid terug te komen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 298