302 In het bivouak werd Ango-Molo met eenige voorname hoofden, zijnde de hoofden van Noa-mérèh en Wolo-wioe gevangen gehouden en werden aan hen als voorwaarden van onderwerping de navolgende eischen gesteld 1° de teruggave der geroofde goederen. 2° het opruimen der gestelde randjoes. 3° het afbreken en slechten der versterking op de Sè-Kèngè. 4° de uitlevering der schuldigen en 5° het leveren van 10 stuks tin. Aanvankelijk liepen de voorwaarden over 4 eerstgenoemde punten, het laatste punt werd er later bij opgenomen, nadat het door zekeren Kéo was opgedrongen. Deze zou zelf voor het leveren van tin zorg dragen. De Resident stemde hierin toe; doch Kéo, die veel opzijn geweten scheen te hebben, had dit middel slechts te baat genomen om uit zijn gevangenschap te worden ontslagen. Hij vertrok den volgenden dag uit het bivouak met de belofte om het bewuste tin te halen en zoo mogelijk andere medebeschuldig den voor den Resident te brengen, doch de leepe vogel bleef voor altijd weg. Ter voldoening aan de gestelde eischen vertrokken den 13™ Juli eenige voorname lieden van Wolo-wioe en Eko-feto uit het bivouak naar hunne kampongs, met de belofte den volgenden dag te zullen terugkeeren, doch toen den volgenden en den daarop volgenden dag geen hunner terugkwam, doordat zij misschien tegenwerking hadden ondervonden, begon men aan de vervulling hunner beloften te twij felen en werd er besloten naar Eko-feto en Wolo-wioe op te rukken, teneinde de onderhandelingen in loco voort te zeten. Eenige dagen te voren hadden reeds verkenningen plaats met het doel om andere wegen op te sporen, die naar de versterking zouden leiden, om, in het geval bij het voorwaarts gaan deze versterking mocht worden verdedigd, haar door een omtrekking te naderen en te bemachtigen; maar sedert onze vestiging te Watoe-loko scheen de versterking niet meer verdedigd te worden, zoodat het niet on waarschijnlijk was, wij van den rechtstreekschen weg konden gebruik maken om op Eko-feto en Wolo-wioe te komen. Trouwens de weg, of liever het voetpad naar de versterking was

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 313