22 Het in den aanvang zwak bezetten van eene stelling is verkeerd, het bezetten van voorgelegen punten moet worden vermeden, vervol ging geschiedt alleen door vuur. Daarna volgen eenige algemeenheden voor het gevecht tegen cava lerie en artillerie en regels voor de vuren, de munitieaanvulling en het gebruik van het terrein en de infanterieschop. Dan komen regels voor het gevecht en de oefening van de com pagnie, het bataljon, het regiment en grootere troepenafdeelingen, welke regels èn door hun inhoud èn in verband met hetgeen voor afging, gevoegelijk achterwege hadden kunnen blijven. g. De Nederlandsche gevechtsvoorschriften. Deze komen voor in het voorschrift op het tirailleeren van 1889 en bevatten bepalingen voor het aanvallend en verdedigend gevecht van de compagnie, het bataljon en het regiment. Het zelfstandig strijdend bataljon gedraagt zich in hoofdzaak naai de regels voor de compagnie gegeven, het bataljon in grooter verband naar de regels gegeven bij het gevecht van het regiment. Bij het geven dier regels wordt het gevecht op open terrein tot grondslag genomen. Het voorschrift is zeer uitgebreid en vrij volledig. Het is blijk baar behalve voor actief dienende officieren mede geschreven voor resórveofficieren, officieren der schutterij en ontwikkelde onderofficieren. Uitmuntend door hun volledigheid zijn de hoofdstukken over de vuren en die waarin de verplichtingen der verschillende commandan ten worden behandeld. Deze komen alle voor in het gevecht der compagnie, zoodat men kan aannemen, dat het onderwijs in het gevecht der compagnie den grondslag vormt voor het onderwijs in het gevecht der grootere afdeelingen. De voorschriften voor het gevecht der compagnie zou men kunnen splitsen in een technisch en een tactisch gedeelte- Het eerste omvat de beweging van de groepen, zijnde de kleinste troependeelen, waarmede in het gevecht wordt opgetreden. Zoolang de manschappen en het kader hun plichten als deel of commandant van een groep niet volkomen kennen, is de compagnie niet geschikt voor haar taak in het gevecht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 33