341 De eerste verhooging a iigt tegen het staartstuk; bij het drukken tegen den trekker voelt men de 2e verhooging ategen her. staartstuk komen, dit wordt door den Duic-cher genoemd Druckpunlct nehmeri". Drukt men nu even tegen den trekker, dan koinr de trekkernok 38 vrij van deu neus van den haan en de slagpin slaat naar voren. Het magazijn. Het magazijn vormt een kast. die van achteren eindigt in een beugel ter bescherming van den trekker. Het magazijn kan 5 patronen bevatten, die te gelijkertijd of wel één voor eén worden ingebracht. De patroonhouder V is uit dun staalblik vervaardigd en aan de zijwanden eemgszins omgebogen om de patronen vast te hnuden;aan de achterzijde is een haft voor de in figuur P afgebeelde inrichting, die wij raamhouder zullen noemen. De'.e raamhouder dient om den patroonhouder een vasten stand te geven, bij het inbrengen tteedt de haft van den patroonhouder onder den haak van den raamhouder, die door een spiraalveer naar voren gedrukt wordt en daardoor het zich opwaarts bewegen van den houder belet. Zijn de patronen verschoten, dan valt de ledige houder van zelf door een gat naar buiten. Wanneer de houder gevuld is, kan hij niet uit vallen, daar de onderste patroon op den aanbrenger rust. Om den houder uit te nemen, behoeft men slechts op den in den beugel uit stekenden drukknop van den raamhouder te drukken om de werking van de spiraalveer te doen ophouden en den haak naar achteren te bewegen, de haft komt vrij en de aanbrenger drukt deu houder met de patronen naar boven, zoodat men deze kan uitnemen. Het magazijn is aan de vooronderzijde gesloten door een deksel X De patroonaanbrenger Y bestaat uit de versterking en het lange gedeelte, welks uitgehold uiteinde 41 de eigenlijke patroondrager vormt, deze wordt naar boven gedrukt door de werking van den druktap met spiraalveer 35 (Pig, d op de versterking 36). De patronen worden zoover naar boven gedrukt, tot zij onder het bereik van den afsluiter liggen. De lade. Omtrent de lade valt niets te zeggen, zij bestaat uit één stuk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 352