25 Bij de voorbereiding van den aanval worden eenige wenken gegeven voor de verkenning en het geven van gevechtsbevelen. Het voorwaarts gaan geschiedt zoo noodig van stelling tot stelling zoolang mogelijk wordt salvovuur afgegeven. De regels voor het gebruik van cavalerie en artillerie geven niet veel, niettegenstaande erkend wordt dat het gevecht van infanterie alleen zelden voorkomt, tenzij in de „savage warfare". Aan dezen strijd tegen onbeschaafde volken wijdt het voorschrift slechts één paragraaf. Deze luidt woordelijk: „Troops on the field of battle must always be disposed in such formation as will ensure the most efficient fire being brought to bear on the enemy. The nature of that enemy, and the manner in which he is armed, must always be considered with reference to the for mation to be adopted. „Against untrained and indifferently armed races, closer formations are not only practicable but essential. „This power of concentration, which renders a close and intense fire possible, should be utilized to the fullest extent". i De Russische gevechtsvoorschriften. Het Russische leger bezit gevechtsinstructiën voor de infanterie, de cavalerie, de artillerie, de genietroepen en voor detachementen uit de vier wapens bestaande. Van deze instructies worden uittreksels gegeven in een door R. Eisenschmidt te Berlijn in 1892 uitgegeven werkje, getiteld: „Die Gefechtsvorschriften der Russischen armee". De gevechtsvoorschriften voor de infanterie vormen een aanhangsel op het exercitiereglement van 1881-1885, welk reglement in het Duitsch werd vertaald door A. Schempp. In dat voorschrift wordt vrij geleidelijk de loop van het aanvallend gevecht van een zelfstandig strijdend bataljon ontwikkeld. Naar de daarbij vooropgezette meeningen moet zich ook de compagnie gedragen. Het geeft aanwijzingen voor de verdeeling der compagnieën, een maximum afstand tusschen de bataljons- en compagniesreserven en tusschen deze en de tirailleurlinie Het stelt het salvovuur boven het individueele, geeft een minimum afstand voor de toepassing van

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 36