"V A- IR, X Sprokkelingen. Art. 145 van hot reglement op den Inwendigcn dienst der Infanterie geeft eene beschrijving van de groote tenuede marschtenue en de kleine tenue van de officieren. Het bepaalde in dit artikel wordt evenwel voor de Hoofdofficieren grootendeels te niet gedaan door het voorgeschrevene in de laatste alinea van art. 146. Hierbij toch wordt bepaald dat deze categorie van of ficieren in marschtenue en in dienst ook in klein tenue hunne schouder kwasten moeten dragen, dus alsdan feitelijk gekleed zijn in groot tenue., al of niet met sjerp. De beweegredenen, die hiertoe geleid hebben, zijn mij niet bekend, doch aanbevelenswaardig komt mij die uitzondering voor de Hoofdoffi cieren niet voor. De voorschriften in art. 145 houden verband met de dienovereen komstige voor de tenue van de mindere militairen, doch door de hier- bovenvermelde uitzondering zijn in dienst in tnarsch- en klein tenue de Opper- en Subalterne officieren uniform gekleed met don troep, dc Hoofd officieren echter niet. Dat die uitzondering ook in dc practijk niet voldoet, bewijst dc om standigheid dat te velde, waar marsch- en klein tenue in hoofdzaak de tenue is, de schouderkwasten niet worden gedragen. Reeds om die reden is het wcnschelijk de laatste alinea van art. 146 te doen vervallen. Meervoudig Kiesrecht. Door do heereu Vermeulen, Harte, Haffmans, Mutsaers en Travaglino is een voorstel gedaan tot invoering van meervoudig kiesrecht. Het strekt om na art. 4 te worden ingelascht als art. 4bis. Het voorstel luidt:

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 391