400 feto behoorden, werden na in het hoofdkwartier bekomen bericht de beide kampongs den volgenden dag door de artillerie getuchtigd en geheel in den brand geschoten De toestand der troepen en dwangarbeiders werd tengevolge der vermoeiende transport- en wachtdiensten met den dag slechter, zoo dat dagelijks naar eene beslissing van Regeeringswege werd uitge zien, hoe verder op Plores moest worden gehandeld, nu uit verken ningen gebleken was dat in de streek, waar wij ons bevonden, geen tin aanwezig was. Mocht het onderzoek naar tin toch worden voortgezet, dan was het noodzakelijk dat er meerdere troepen werden beschikbaar gesteld, om krachtdadig het binnenland in te gaan, dat volgens de gedane verkenningen bleek zwaar bevolkt te zijn en eene bevolking te be zitten, stoutmoediger en dapperder dan men had verwacht. Een en ander gaf den majoor Collard aanleiding den heer van Schelle, die intusschen met het geheele mijnpersoneel naar het strandbivouak was vertrokken, officieel de vraag te stellen, of ZEdG. de onderzoe kingen naar tin van uit Bo-rewoe nog wenschte voort te zetten, eene vraag waarop door den heer van Schelle ontkennend werd geantwoord. Alle mogelijke moeite door ons aangewend, om van de aanwezige gevangen Rokkaneezen de vindplaatsen van tin te weten te komen, leidde tot niets; zelfs kon de aanbieding'van 250 sovereigns aan Ango Molo dezen niet bewegen ons het geheim te ontdekken Na het indienen van de officieele verslagen en rapporten omtrent den loop der zaken op Plores, bleef niets anders over dan te wach ten tot hierop beslissing kwam. De colonnecommandant had zulk eene vaste overtuiging dat de expeditionnaire troepen, nu er voor deze geene werkzaamheden meer waren, zouden worden teruggeroepen, dat op het einde van Augustus in het hoofdkwartier last werd gegeven alle overtollige goederen en vivres langzamerhand af te voeren en niets meer op te voeren, dan strikt noodzakelijk was voor de behoefte der troepen. Doch wie beschreef onze teleurstelling, toen de officieele boot aan kwam en omtrent de te volgen gedragslijn op Plores niets werd gerept. Hot bivouakleven werd langsam 'thand eentonig en vervelend, ter-

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 411