418 worden ook door de bovenzijden der sectieschijven opgevangen en dus in de zjjsehjjven niet meegeteld. De raakschoten in de binnen zijde van deze schijven blijven buiten beschouwing. In een sectiecolonne uit de flank, met de hoofden der sectiën evenwijdig aan en met het midden daarvan loodrecht op het midden van den vurenden troep, moet iedere sectie voorgesteld worden door een voor- en een achterschjjf, even breed als het front van de sectie en 12 M. van elkaar verwijderd en de zijkanten der schijven aan dezelfde zijde door drie groepsschijven worden vereenigd. Op de achterschijf moet een streep getrokken worden, aldaar de vluchthoogte aaugevende van de baan, welke juist over de voorschijf heenstrijkt en van af deze hoogte naar den bovenkant der voorste schijf evenzoo strepen op de zijschijven worden aangebracht. Alleen de kogels in de voorzijde der schijven binnengedrongen, komen als treffers in aanmerking met uitzondering van de gedeelten der zjjschijven boven de strepen, waarin alleen de treffers tellen, welke achterin raken. Het is bijna onmogelijk dat eenzelfde kogel twee sectiën kan treffen. In het voordeeligste geval, n. 1. een gesloten sectiecolonne met verdubbelde rotten uit de flank, is de afstand tusschen twee sectiën 1.4 M dus meer dan een tiende gedeelte van de diepte van een sectie. Op 100 M. zou een der vleugels van den vurenden troep reeds meer dan 10 M., op 200 M. meer dan 20 M., op 300 M. meer dan 30 M. het front van eene sectie moeten overvleugelen, om twee naast elkaar staande sectiën met één kogel te kunnen treffen. Op 100 M. zou daartoe het front van den vurenden troep dus reeds 12 M. breed moeten zijn, en op 200 M. reeds 28 M., terwijl men een dergelijke sectiecolonne niet op zulke kleine af standen tot doel zal kiezen. Het front van een sectie is minstens 1.2 M. breed, men behoeft dus ook niet te vreezen, dat eenzelfde kogel door de twee flank schijven eener sectie zal gaan. De kogels, welke over de voorste schijf heenstrijken en in de sectie treffers zouden maken, worden opgevangen door de achterste schijf en door het achter- (binnen-) gedeelte der zijschijven boven de aan gebrachte strepen. Daarentegen zullen de treffers, in den voorkant

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 429