433 Na de uitgave van de Gids is het Suppletiedepot opgeheven, van daar de errata op de laatste bladzijde; alleen zou dus nog vernield moeten worden, dat het detachement te Priok komende, of naar Meester-Cornelis (bestemming le Depot-bataljon) of naar Weltevreden (Subsistentenkader) moet. Juist omdat wij in de laatste jaren zulke uitstekende, behulpzame plaatselijke adjudanten te Priok hadden, WalpotGeerling en de Leur) heb ik van het debarkement niet veel gezegd, want het doet er b v. niets toe of men al of niet weet of men met muziek van het spoor wordt afgehaald, terwijl elk detachementscommandant toch, dunkt mij, wel zal begrijpen, dat zijn detachement van boord gaande evenzoo gekleed moet zijn als' bij het aan boord komen. De vroegere commandanten van het Suppletiedepot regelden alles wat geld betrof, men rekende met hen af zooals op blz. 19 Gids vermeld is. Wanneer een detachement moest afmonsteren, dan werd vroeger altijd gelast in welke tenue de officieren moesten zijn, een bepaalde tenue kan ook niet door een commandant van een Subsistentenkader (blz. 244) worden aangegeven; de Inspecteur heeft daarin te beslissen. Wat de in te dienen staten betreft, zie Gids, moet ik den Heer Augustijn er op wijzen dat die medio 1892 nog alle model waren en dat daarin tot aan de opheffing van het Suppletiedepot geen verandering is gebracht; wel zijn er in 1892 twee staten bijgekomen, hetgeen mij onbekend washet waren de staten van onbruikbaar geworden kleeding (chevrons) en van de onbruikbaar geworden kleedingtasschen, de laatste, model D, wordt alleen door den Heer Augustijn aangegeven. Vergelijken wij nu de bescheiden, die volgens den Heer Augustijn ingediend moeten worden, met die in de Gids, dan zien wij dat model 1 blz. 247 als model 6 op blz. 45 Gids voorkomt; het le model is echter van ouden datum, toen men nog per zeilschip naar Indië kwam model 2 blz. 248 is gelijkluidend met model 14 blz. 54 Gids; model 3 is volgens een bevoegd beoordeelaar eveneens van ouden datum, ook nog van den tijd toen het vervoer per zeilschip plaats had, want wijn, azijn en augurkjes worden niet door de tegenwoor dig uitgaande detachementen medegenomen; enkele detachements- Dl. II, 1893. 28

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 444