OVER HET MILITAIR TARIEF 46/C LETT. A. In het leger circuleert thans eene nota, waarin gewezen wordt op het overbodige van het bestaan van keuken- en kampementskoelies, waarvoor betalingen worden gedaan ingevolge 3 en 4 van het militair tarief N°. 46/c. De steller dier nota wijst op iugeslopeu misbruiken en conclu deert tot het volgende: a. de beide soorten van koelies kunnen zonder bezwaar vervallen, daar de militairen tijd genoeg hebben om het werk zelf te verrichten en ber geen reden is waarom in Iudië de militaire plichten anders zouden moeten worden opgevat als in Nederland, waar dat werk ook door de soldaten wordt gedaan. Verschillende autoriteiten nu zijn uitgenoodigd, om hieromtrent hunne meening te uiten, ten einde het legerbestuur te kununen dienen van consideratie en advies. Zonder mij te rekenen onder autoriteiten, wenschte ik over deze aangelegenheid toch gaarne een en ander in het midden te brengen, omdat de zaak belangrijker is, dan zij oppervlakkig beschouwd wellicht schijnt. Te oordeelen naar eene globale berekeniug, zegt de steller der nota, wordt ter zake f 34000 'sjaars uitgegeven; en het is deze fa- meuse som, die hij ten voordeele van 's lands kas wil bezuinigen. Overbodige uitgaven moeten vermeden worden, ieder lid der stuats- gemeenschap is verplicht daartoe mede te werken, maar bovenal hij, wiens bijzondere plicht het is controle uit te oefenen over het aan wenden van 's lands penningen. Waar dus misbruiken ontdekt worden, moeten deze uitgeroeid en de schuldigen ter verantwoording geroepen worden. De steller dor nota noemt enkele garnizoenen, waar de zaak hem

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 465