490 diensten niet noodig heeft. Ook ziet men meermalen dat. jonge menschon, na hunne indiensttreding nog sterk groeien, waardoor na een betrekkelijk korten tijd de kapot te nauw is geworden en zij dat nauwsluitend klce- dingstuk toch vier jaren moeten dragen. Wel zegt artikel 153 Inw. dienst, dat in de strafkamers de manschappen gekleed zjjn in kapot, maar deze bepaling kan dikwijls niet worden na gekomen, daar het meermalen voorkomt, dat een man in een strafkamer geplaatst wordt, omdat hij de kapot verkocht heeft. Ook verdient het, dunkt mij, overweging om de schouderpassanten, borsttressen en veldllcsch pas te verstrekken als de man afgcëxerceerd is; aan parades en velddienstoefeningen op grooto schaal neemt de rccruut toch geen deel. M. P. Toekenning van het Ridderkruis van het Legioen van Eer. Tot ridder van genoemde orde zijn den 14en Juli j. 1. in Frankrijk benoemd, officieren Van den Generalen staf met een diensttijd van 25 jaren. Van do Infanterie 27' jaar. Cavalerie 25jaar, er zijn er ech ter die dertig en meer jaren dienst hebben on nog altijd niet gedecoreerd zijn. Van den Vetcrinaircn Dienst met een diensttijd van 29 jaren. Van de Gendarmorie 26| jaar. Artillerie „±24 jaren. Boven dien is het gemiddeld aantal gedecoreerden grootcr dan bij andere wapens. Militaire Justitie met een diensttijd van 35 jaren. Van den Trein 35 jaren. Van de Genie 22, jaar. Intendance 28>- jaar. v Militaire Administratie 39 jaren. Van den Militairen Geneeskundigen Dienst 30^ jaar, Van het Militair Onderwijs 221 jaar. Eavenir militaire. De Fransche lichting van 1891. In het jaar 1891 bedroeg het aantal lotelingen 277425 man of 22822 minder dan in het jaar 1890.

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 501