517 in het medevoeren van de groote hoeveelheid oorlogsmate- rieel en lastdieren, waartoe men genoodzaakt wordt in eene streek, die zoover van militaire etablissementen en depots ver wijderd is. Ook zullen de troepen in een bergland, dat de Alpen in hoogte overtreft en onveilig wordt gemaakt door wilde volksstam men, niet gemakkelijk onder dak gebracht kunnen worden. Dit berg achtig karakter zal waarschijnlijk oorzaak zijn, dat de operatiën zich uitsluitend tot den zomer zullen bepalen, zoodat de eigenlijke aanval op Indië in den herfst zal geschieden. Evenwel hebben Aziatische legers, die over veel minder hulpmiddelen beschikten, zoowel in de oudheid als later, de genoemde wegen gepasseerd en het sterke, aan ontberingen goed gewende gestel van den Russischen soldaat zal allicht blijken bestand te zijn tegen zulk een wijze van oorlogvoeren. Ten slotte zij hier nog vermeld, dat Rusland's aanval op Indië Bteeds gesteund kan worden door de Turkestansche troepen; want hoewel deze afdeeling een zeer moeielijken marsch over Balch moet afleggen om Kabul te bereiken, is zij zoolang Rusland's hoofd macht nog niet is aangekomen steeds voldoende beschermd tegen een overmachtigen aanval der tegenpartij, tengevolge van de onbe gaanbaarheid van het Oostwaartsgelegen terrein. Over welk aantal troepen nu beschikt Rusland bij een aanval op Britsch-Iudië en hoeveel tijd wordt voor een dergelijk voorwaarts- rukken vereischt? De Russische troepen in Trans-Kaspië bedragen, zooals reeds ge meld werd, op vredesvoet 17000 en op oorlogssterkte 20000 man, de ongeregelde Turkmeensche cavalerie niet medegerekend. Met het oog op het groote gewicht, dat verbonden is aan het bezit van Herat als Rusland's operatiebasis bij den aanval op Britsch-Iudië, is het geenszins onwaarschijnlijk dat van Britsche zijde getracht zal worden de landstreek rondom Herat tegen de Russen te verdedigen, doch daarentegen zal dit Rusland er toe nopen zich in de gegeven omstandig heden zoo snel mogelijk van dit grondgebied in bezit te stellen. Hiertoe zullen de Trans-Kaspische troepen, wier uiterste posten slechts 7 dagmarschen van Herat verwijderd zijn, zoo mogelijk in veree- niging met de afdeelingen, die ten Noord-Oosten van Trans-Kaspië

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 528