518 hunne garnizoenen hebben, bij het begin van den strijd per spoortrein worden aangevoerd. Van groote beteekenis is in dit geval de hou ding der Afghanen. Wel zal de Emir door Engeland geregeld met subsidiën worden gesteund, maar zijn invloed op de wilde Afghaansche volksstammen is gering, en het is dan ook veel waarschijnlijker dat de op buit beluste stammen gehoor zullen geven aan Rusland's op roeping tot een tocht naar het rijke Indië, dan wel, om zonder be paalde uitzichten op voordeelen, Engeland te steunen bij de verde diging van Herat. In ieder geval is Moacovië hier zeer in het voordeel tengevolge zijner meerdere nabijheid tot Herat. De meest nabij zijnde troepenmacht, waarover Rusland nog kan beschikken bij een oorlog tegen Indië, zijn de at'deelingen uit Trans en Cis- Kaukasië. Hunne vredessterkte bedraagt 100000 man; op oorlogsvoet daarentegen tellen zij 250000, en volgens sommigen zelfs 300000 man. De te Tiflis, Kutais, Poti, Elisabethpol, Batum en nabij den Zuid- Kaukasus spoorweg in garnizoen liggende troepen kunnen circa 4 a 5 dagen, na op voet van oorlog te zijn gebracht, met inbegrip van het in- en uitladen, in de haven van Usuntoa aan komen en van hieruit na 2 a 3 dagen (het in- en uitladen mede- gerekend) per spoortrein te Duschalt zijn gearriveerd. Is echter de over den Kaukasus ontworpen spoorweg voltooid, dan kunnen de troepen uit Cis- Kaukasië met korter tusschenruimten de Trans- Kaspische voorhoede volgen en het voorwaartsrukken der eerste troepen uit den Kaukasus van Duschak naar Herat zal ongeveer zes dagen na hun afmarsch uit Baku kunnen beginnen, zoodat deze af- deelingen vier weken later in Herat kunnen zijn aangekomen. Yan de meer of mindere bruikbaarheid van den Trans-Kaspischen spoorweg (waarover in Europa moeielijk zal zijn te oordeeleD) zal het hoofdzakelijk afhangen of de te Herat verzamelde troepenmacht na korter of langer tijd versterkt wordt. Wanneer gelijktijdig gebruik wordt gemaakt van de beide wegen van Duschalt naar Herat, als mede van de hieraan evenwijdige marschlijn door Khorassan van Asterabad naar Herat, dan zullen, naar onze meening, na twee maanden 100000 man Trans-Kaspische en Kaukasische troepen bij Herat verzameld zijn. Hierbij kunnen zich dan tevens aansluiten,

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 529