520 scherpschuttersbrigades, benevens het le en 10° liniebataljon en het 4° scherpschuttersbataljon; het 5C regiment Orenburger Kozakken; de Turkestansche artilleriebrigade met 7 batterijen; 1 compagnie vestingartillerie en bataljon Turkestansche sappeurs. In Kokand en Margelan de staf der 2C Turkestansche liniebrigade met het 2e, 15", 18° en 20e bataljon; het 6e regiment Orenburger Kozakken, en de Turkestansche rijdende bergbatterij. Te Oseh: het 4e liniebataljon; Te Ardischan: het 16e liniebataljon; Te Namorganhet 7e id. In het gouvernement Semirjetschensk Te Wjerni: de staf' der West-Siberische liniebrigade met het 6e, 7" en 15" bataljon; het Semirjetschensk'sch Kozakkenregiment en do administratie van dit korps de West-Siberische artilleriebrigade met 2 batterijen, en de West-Siberische sappeurcompagnie; Te Dseharkent: Het l6 Siberische Kozakkeuregiment en het 2e West-Siberische liniebataljon. Te Grolubjewskaja: het 2e Siberische Kozakkenregiment. Te Kopal: het 8e West-Siberische liniebataljon. Het op de been brengen der talrijke troepenmassa's zal oorzaak zijn, dat bij een Russisch offensief tegen Engelsch-Indië, aan het in tendancewezen hooge eischen zullen gesteld worden. Yoor het Russisch Legerbestuur is het dan ook een zaak van het grootste gewicht nauw keurig te bepalen, in hoeverre bij uitbreiding der strijdkrachten nog behoorlijk iu de verpleging zal kunnen voorzien worden. Tevens zullen bij het vaststellen dezer cijfers, de vermoedelijke sterkte van den vijand, alsmede eventueele verliezen aan zieken en gewonden, factoren zijn, die veel gewicht in de schaal leggen. Vele schijnbaar goed op de hoogte zijnde vakmannen rekenen, dat voor een Britsch offensief tegen Herat 70000 man benoodigd zijn. Neemt daarentegen Engeland achter den Indus een verdedigende

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 531