539 Your hoofdofficieren en kapi teins in actieve» dienst wordt de normale contributie verhoogd met respectievelijk 0,35 en f 0,20 Yoor gepensionneerde kapi teins, die, als actief dienend of ficier, minstens 10 jaar lang lid zijn geweest, en voor gepension neerde luitenants, die minstens de helft van hun actieven dienst tijd als officier lid zijn geweest, wordt de contributie verminderd met respectievelijk 0,15 en f 0,20. leden, jaarlijks 50 contributies zullen moeten worden geheven. De contributie blijft dus in beginsel levenslang even hoog. Daar het echter een ieder ge durende zijn actieve kapiteins- en hoofdofficiersjaren beter con venieert de contributie te betalen dan als gepensionneerd kapitein en luitenant, is uit een oogpunt van kameraadschap eene ver meerdering van contributie voor gesteld voor actief dienende hoofdofficieren en kapiteins, tegen eene vermindering der contri butie voor gepensionneerde ka piteins en luitenants. Bij de verhouding van de aan tallen officieren der verschillende categorieën wegen deze bedra gen ongeveer tegen elkander -op. Iemand, die als kapitein ge pensionneerd wordt, profiteert feitelijk gedurende zijn pension- neering van hetgeen door hem in activiteit te veel is betaald. De beperkingen voor gepen- sionneerdeu gemaakt, komen dei- commissie wenschelijk voor, daar het billijk kan geacht worden, dat alleen zij van de vermindering ge nieten, die getoond hebben door het tijdig toetreden tot de ver- eeniging, dat zij c.q. ook geneigd waren om het meerdere te betalen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 550