558 In de December- aflevering van het Indisch Militair Tijdschrift wor den den leden dan ook van de drie vroeger aangeduide voorstellen alleen de beide eerstgenoemde ter beoordeeling aangeboden. Het is ondergeteekende, die in de algemeene vergadering aanwezig wasevenwel niet bekend (en ik wijs met nadruk hieropdat de com missie de bedoelde opdracht ontvangen heeftnoch van de algemeene vergaderingnoch ook van het bestuur. In de notulen dier vergade ringwaarin zulks dan toch had moeten zijn aangeteekend, vindt men daaromtrent niets; te dier zake is daarin alleen het navolgende opge nomenwerd eene commissie benoemdten einde een voorstel in te dienenomtrent de wenschelijkheid van het al of niet vormen van kapitaal en de daarmede verband houdende veranderingen in de statutenHet ware m. i. dan ook verkeerd geweest eene dergelijke opdracht te verstrekken, want zij zoude slechts de vrije uiting van denkbeelden hebben kunnen belemmeren en aan eene volledige beoordeeling van de zaak door de leden in den weg hebben kunnen staan. Men leze niet verkeerd; nier, om de leden van de vereeniging lastig te vallen met eenige grief, schrijf ik dit opstel. Ik heb geen grief voor mij persoonlijk; het standpunt van de commis sie zoowel als van het bestuur, in de meening dat de algemeene vergadering eeoigerlei bindende opdracht heeft gegeven, kan juist worden geacht. Ik schrijf alleen in het belang van de vereeniging, omdat ik aan mijn voorstel heb doen voorafgaan eenige beschouwingen aangaande de gevolgen van kapitaalvorming en de deugdelijkheid van verschillende contributieregelingen en die beschouwingen of betere van dien aard thans niet aan de leden worden aangeboden zij ontvangen de voorstellen om zoo te zeggen naakt. En aangezien ruime voorlichting in eene zoo gewichtige aangelegenheid gansch niet overbodig is te achten en een lid van de commissie van regle mentsherziening wellicht het best in staat is die te geven, zoo heeft ondergeteekende ook omdat anderen daarmede te laat zouden komen gemeend daartoe eene poging te moeten doen. De voorstellen zullen hieronder achtereenvolgens behandeld worden. Yooraf evenwel iets over den oorsprong en werking onzer ver eeniging.

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 569