570 f 0.50 f 27.50 zal moeten storten. Dit laatste bedrag zal oenigszins te groot blijken, om dat l/4°/0 te hoog is. Tn wer kelijkheid zal dat bedrag f 25.zijn. Het komt mij niet goed voor dergelijke bepalingen toepasseljjk te verklaren op de tegenwoor dige leden, waarvan er velen door zulke bepalingen benadeeld, anderen bevoordeeld kunnen wor den. Er is volstrekt niet zoo'n haast bij. Wil men de nieuwe bepalingen toepasselijk verkla ren op de bestaande leden, dan staan zij bij de stemming niet op volkomen zuiver standpunt, het geen een groote fout zoude zijn. Het zindeel „voor de le lui tenants en officieren van hoo- geren rang" is een uitvloeisel van artikel 2. Wordt artikel 2 verworpen, dan moet dat zin deel staan of vallen met het in de toelichtingen op artikel 7 aangehaalde zindeel. Artikel 10 (overgangsbe paling). De bovenstaande be palingen treden in werking op den (6 maanden na den datum van bekendmaking door het bestuur van de aanneming) en gelden alleen voor hen, die na dien tijd als lid toetreden. Artikel 11 (overgangsbe paling). De tegenwoordige le den kunnen in den nieuwen toestand overgaan, doch zijn dan onderworpen aan de bepaling in artikel 7, met dien verstande dat het te betalen achterstallige, hetwelk berekend wordt van af den datum van de oprichting onzer vereeniging, verminderd wordt met de reeds door hen betaalde contributiën. Op dezelfde wijze wordt het achterstallige bedrag berekend voor de le luitenants en offi-

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 581