65 mets vuuriger als van Z. M. den Koning dezelfde gunst te mogen erlangen redene waarom zijl. de vrijheid gebruiken zich tot Uwe Excellentie te wenden, eerbiedigst verzoekende, dat het UExcellentie goedgunstig moge behagen, hoogdeszelfs veelvermogende intercessie bij Z. M. voor dit regiment te willen verleenen om even als de afdelingen infanterie in het moederland met een vaandel vereerd te worden. Uit naam van het korps officieren voornoemd: De kolonelkommanderende het regiment, w. g. Bischof. De luit.-kol. kommand, het le Bat0'1. w. g. Muntinqhe. De majoor, kommand, het 26 Bal0". w. g. J. de Leeuw. Dit verzoekschrift mocht van alle autoriteiten een gunstig advies erlangen. De Generaal-Majoor, kommandant der Infanterie en Cavalerie, bracht tegelijkertijd het regiment cavalerie N°. 7 voor een standaard in aan merking. De commandant der troepen, de Generaal-Majoor de Koek, was echter van meening, dat de overige acht bataljons evenzeer eene dergelijke gunst verdienden en zulks te meer daar enkele zich nog zoo kort geleden in het Palembangsche hadden onderscheiden. Zijne Excellentie de Gouverneur-Generaal deelde die meening volkomen en droeg daarom alle bovengenoemde korpsen ter erlanging van een krijgsteeken voor. Het antwoord daarop was het Koninklijk Besluit van 28 October 1822, N°. 100, waarbij werd bepaald dat de korpsen Infanterie in de Oost-Indische bezittingen op gelijken voet van formatie zouden worden gebracht, met die van dat wapen in Nederland, tengevolge waarvan 3 Afdeelingen Nationale Infanterie werden geformeerd en wel de 18°, 19° en 20e; (1). dat aan ieder dier afdeelingen een vaandel en aan het regiment huzaren N°. 7 een standaard werd geschonken, als blijk van tevre denheid van Z. M. den Koning; en (1) Het 19e, 20e, 21e en 22e bataljon zouden de 19e Afdeeling en de vier overige bataljons de 20e Afdeeling uitmaken, terwijl het regiment infanterie van linie 18 den naam van 18e Afdeeling kreeg. Dl. ir, 1893. 5

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 76