- 66 - dat die krijgsteekerten op eene plechtige wijze door den Gouverneur- Generaal, namens den Koning, zouden worden uitgereikt. De Minister van het publieke onderwijs, de nationale nijverheid en de koloniën deelde tevens mede, dat de vaandels gelijk zouden zijn aan die in Holland, en tot opschrift zouden dragen „18c (19e of 20c) Afdeeling Infanterieen voorts, dat het, wegens den aanmaak, nog geruimen tijd zou duren, alvorens men tot de verzending naar Indië zou kunnen overgaan. In het laatst van het jaar 1823 werden zij in Indië aangebracht door den len luitenant S. J. Graaf van Limburg Stirum, die in de maand December met het schip „Rotterdam's Welvaren", schipper Klaas Schinkelte Batavia was aangekomen Hiervan gaf de Lui tenant-Generaal, Commandant der troepen, kennis aan Z. E. den Gou verneur-Generaal en stelde naar aanleiding van een daartoe te voren bekomen opdracht voor, in overeenstemming met hetgeen bij soort gelijke gelegenheid in Nederland was geschied, om de uitreiking dier krijgsteekenen, in naam van Zijne Majesteit den Koning en bij dele gatie, voor en van wege den Gouverneur-Generaal, als opperbevel hebber van 's Konings Land- en Zeemacht in deze gewesten, met de meeste plechtigheid te doen plaats hebben. In verband daarmede gaf Zijne Excellentie in overweging: le. a. om het vaandel aan de 18e Afdeeling Nationale Infanterie en den standaard aan het Regiment Huzaren te doen uitreiken door den Luitenant-Generaal, Commandant der troepen b. die uitreiking ten aanzien van de beide andere vaandels te doen plaats hebben door den Geueraal-Majoor, Commandant der In fanterie en Cavalerie, die zich daartoe naar Semarang en Soerabaja zal moeten tegeveo, waar de staven dier afdeelingen gestationneerd zijn 2e. om bij die plechtige gelegenheid, door de officieren, onderof ficieren en verdere manschappen van gemelde korpsen, in handen van den Luitenant-GeneraalCommandant der troepen en yan den Generaal-MajoorCommandant der Infanterie en Cavalerie den eed van trouw aan den Koning en aan den Gouverneur-Generaal, des Konings vertegenwoordiger, op het vaandel of den standaard te doen vernieuwen of afleggen; 3e. om na afloop van die plechtige uitreiking, de officieren van

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 77