- 67 het garnizoen tef maaltijd te noodigen j te Batavia door den Luitenant- Generaal, Commandant der troepen, in het gebouw „de Harmonie" en te Semarang en Soerabaja door den Generaal-Majoor, Commandant der Infanterie en Cavalerie en om aan de onderofficieren en man schappen in de drie garnizoeueu eeu extra-uitdeeling te verstrekken van een halve flesch wijn, brood en versch rundvleesch voor de Euro peanen en van karbouwenvleesch voor de Inlanders. Gaarne had de Commandant der troepen detachementen, bestaande uit officieren en onderofficieren, van de afwezige bataljons bij de plechtige uitreiking tegenwoordig willen doen zijn, evenals bij dergelijke plechtigheid in Frankrijk en Nederland was geschied. De afgelegen ligging der bataljons, zoomede andere omstandigheden lieten dit hier niet toe, waarom Z.E., teneinde het geheele leger van deze gewichtige gebeurtenis te doen kennis dragen, voorstelde om na afloop van de uitreiking een dagorder uit te vaardigen en tevens in de verschillende garnizoensplaatsen dezelfde uitdeeling te doen plaats vinden als voor Batavia, Semarang en Soeiabaja was bepaald. Deze voorstellen werden door den Gouverneur-Generaal goedgekeurd, zoodat nu niets meer de plechtige uitreiking in den weg stond, welke dan ook in de maand Januari 1824 vóór het front der vereeuigde troepen geschiedde. Na een kernachtige toespraak en ouder het presen- teeren der geweren werden de krijgsteekenen met de meeste geest drift in ontvangst genomen, waarna de feestviering overeenkomstig het vastgestelde programma werd voortgezet. (1) Kort na de uitreiking werd bovenbedoelde dagorder uitgevaardigd, die wij in haar geheel hieronder doen volgen: DAG-ORDER. Hoofdkwartier, Batavia, den len Februari 1824. De Koning, onzen geëerbiedigden Monarch, heeft aan het Leger in Indië (1) Volgena de couranten N°. 3 en 7 van 1824 bedroeg liet aantal gasten op het diner te Batavia 160 en te Semarang 110. Van het aantal genoodigden te Soerabaja wordt geen melding gemaakt. 11e Raden van Indië, vele hoofdambtenaren en particulieren vereerden het diner met hunne tegenwoordigheid.

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 78