71 Vergezeld van den Generaal-Majoor Coehius, Commandant van het Observatiekorps en de Officieren van den Staf begaf ik mij op het gewone exercitieplein, alwaar de troepen, zoo Infanterie, Artillerie als Cavalerie, alsmede de deputatiën der afwezige bataillons, onder bevel van den Lui tenant-Kolonel Bauer geschaard stonden. Ka de troepen in oogenschouw genomen te hebben zijn de nieuwe vaandels ontrold en na het slaan van den ban door mij aan de bataillons overhandigd met nagenoeg de volgende aanspraak: „Officieren, onderofficieren en soldaten, het heeft den Koning behaagd „de bestaande vaandels der voormalige 18e, 19e en 20e Afdeeling Infan terie, vaandels welke gij zoo moedig en zoo standvastig hebt verdedigd, „te vervangen door nieuwe, ingerigt voor de tegenwoordige Bataillons „Infanterie van het Leger. Mij is den eervollen last opgedragen u „dezelve uittereiken." „In naam des Konings, voor en van wege den Commissaris-Generaal, „'s Konings vertegenwoordiger in Ned.-Indië, stel ik u deze vaandels ter „hand en vertrouw dezelve toe aan uwen moed, aan uwe trouwwij „zweren op nieuw getrouwheid aan den Koning, getrouwheid en gehoor zaamheid aan den Kommissaris-Generaal, wij zweren deze nieuwe „vereenigingsteekens te zullen verdeedigen en liever te sterven dan dezelve „te verlaten." „Leve de Koning, Leve de Kommissaris-Generaal." Deze laatste uitroep is met de meeste geestdrift door de troepen herhaald. Hierna hebben de troepen voor de vaandels gedefileerd, waarop dat van het 4e Bataillon Infanterie alhier in garnizoen deszelfs plaats heeft ingenomenterwijl die der overige Bataillons mot de deputatiën om de zelve te ontvangen, zich volgens de nummero's van hunne korpsen op den regtervleugel der parade hebben geplaatst. Eindelijk is deze plegtigheid besloten door het defileeren voor den kommandeerenden Generaal. De dag zal besloten worden met een diner de korps, waarbij de de putatiën zullen assisteeren, terwijl de troepen eene uitdeeling van wijn, brood en vleesch zullen ontvangen. De Generaal-Majoor. de Stoers. Zooals hierboven met een enkel woord werd aangestipt, had de uitreiking der vaandels plaats aan alle bataljons, behalve aan het le. Aangezien dit korps tot de troepenmacht ter Sumatra's Westkust

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 82