74 De Gouverneur-Generaal vereenigde zich met deze zienswijze en droeg het Militair Departement op, een programma voor bedoelde plech tigheid te ontwerpen en ter goedkeuring aan te bieden. Aan dezen last werd voldaan en dientengevolge werd bij Gouvernements besluit, dd. 2 April 1839, N°. 5 bepaald: dat het vaandel van het 9e Bataljon, in naam des Konings, voor en van wege den Gouverneur-Generaal, zal worden uitgereikt, door den kolonel Le Bron de Yexela, Kommandant van het Observatiekorps en wel te Salatiga, waar op don dag der uitreiking alle daar aan wezige troepen onder de wapens zullen komen, die alsdan den eed van trouw zullen hernieuwenen dat alle officieren van dat garnizoen, benevens de drie oudste onderofficieren en soldaten van genoemd bataljon ter maaltijd zullen worden genoodigd. Dienovereenkomstig werd het vaandel den 5en Juli 1839 uitgereikt en met de meeste geestdrift ontvangen. De kosten van een en ander beliepen met inbegrip van eene extra verstrekking van brood, vleesch en wijn aan de troepen te Salatiga, f 1407.03, benevens eene verstrekking van 303 halve flesschen wijn uit s Lands voorraad, op welke uitgaaf goedkeuring werd verleend bij Gouvernements besluit van den 14™ Juli 1839, N°. 3. De overige vaandels werden bij de verschillende korpsen op een voudige wijze uitgereikt, terwijl de last werd gegeven om de oude vaandels in de Artillerie-magazijnen in te leveren, waar zij bleven tot 1870. In dat jaar werden de doeken en franjes dier vaandels op last van den toenmaligen Legercommandant in een blikken trommel gesloten en ter bewaring gegeven aan de bibliotheek van de IIe Af- deeling van het D. v. O., terwijl de stokken wegens totale onbruik baarheid werden gesloopt. In die trommel werd een perkamenten oorkonde gelegd, welke de afkomst der doeken vermeldde. In 1839 werd wederom eene nieuwe organisatie vastgesteld, waarbij de Infanterie met drie bataljons werd uitgebreid en wel met het 10e, lle en 12e bataljon. Aangezien het den Commandant van het Leger gewenscht voorkwam, om deze korpsen zoo spoedig mogelijk van nieuwe vaandels te voorzien, deed Zijne Excellentie aan de Regee-

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 85