fa fe. De Generaal geeft last Hat de officieren van het l3e Bataljon zich voor het front stellen en dat de ban geslagen worde. 8e. Dit geschied zijnde treedt de Generaal met den vaandeldrager te midden van het korps officieren van het 13e Bataljon, doet het vaandel ontblooten, en neemt het in zijne hand. De geweren worden gepresen teerd door de gansche linie en de Generaal richt het woord tot den kom- mandant van het 13e Bataljon. De officieren naar aanleiding van de toespraak van den Generaal den eed van getrouwheid aan den Koning der Nederlanden herhaald en dit met een drievoudig „Leve de Koning" bevestigd hebbende, hetgene door de niet ingedeelde officieren en de gansche linie wordt herhaald, stelt de Generaal het vaandel ter hand van den bataljonskommandant, die alsnu het woord richt tot den Generaal, en vervolgens het vaandel den vaandeldrager overhandigt. De Generaal geeft order, dat de officieren weder intreden en keert zelf naar zijn vorige plaats terug. De bataljonskommandant staat nu met den vaandeldrager en het ontrolde vaandel naast zich voor zijn Bataljon, front naar hetzelve. 9e. De bataljonskommandant geeft den vaandeldrager order, om met het vaandel langs het front en door de gelederen van het Bataljon te gaan; de vaandeldrager begeeft zich nu naar den regtervleugel van hetzelve. Aan den linkervleugel gekomen, doorloopt hij het tweede gelid en ver volgens het opsluitend gelid, waarna hij langs den linkervleugel weder voorbij het front terugkeert en zich stelt links van den Generaal. Gedu rende dezen plechtigen omgang, hebben de tamboers den marsch geslagen, de muziek gespeeld en de trompetten gestoken. 10e. Nu komt de liniekommandant andermaal bevelen vragen aan den Generaal, die last geeft om voor het vaandel te defileren, hetgene geschiedt (een maal) en waarna de linie zich weder in bataille stelt op de vorige plaats. lle. De geweren worden gepresenteerd en de vaandeldrager krijgt last van den Generaal om in het vaandelpeloton plaats te nemen, het gene geschiedt. 12e. De Linie-kommandant komt nu weder bevelen vragen, en de Generaal geeft order dat voor hem gedefileerd worde, hetgeen geschiedt, waarna de troepen zich van het terrein verwijderen. Na afloop van deze plechtigheid werd de dag aan gepaste vroo- lijkheid gewijd; een extra-verstrekking aan den troep had plaats,

Indisch Militair Tijdschrift | 1893 | | pagina 90