93 kan leiden, dan dat het tweegevecht naar den Code Penal niet strafbaar is, en dat alsdan hetzelfde geldt voor de Nederlandsch-Indische wetboeken van strafrecht, welke toch slechts bewerkingen voor Nederlandsch-Indië zijn van dien Code; Overwegende dat nu art. 20 der Algemeone Bepalingen van wetgeving den rechter uitdrukkelijk voorschrijft volgens de wet recht te spreken, en hem verbiedt bij zijne rechtspraak ten deze de innerlijke waarde of billijkheid der wet te beoordeelen, dat hij hierdoor ten strengste gebonden is aan datgene, wat zijne wetenschappelijke studie der wet hem als den daarin uitgedrukten wil des wetgevers doet kennen, en eed en plicht hem dus niet toelaten de bewoordingen der wet in eenigen anderen zin uitteleggen en toetepassen, hoe nuttig hem dit moge voorkomen; Dat dit echter zou geschieden, waar de rechter, met miskenning van het feit, dat de wetgever blijkbaar het tweegevecht als een zelfstandig feit heeft beschouwd en straffeloos heeft willen laten, op verwonding of doodslag daaruit voortvloeiende uit hun strafrechtelijk verband gerukt, de bepalingen der wet op zulke handelingen, buiten tweegevecht begaan, zou toepassen Overwegende dat alzoo de beklaagde, thans geappelleerde, van het hem ten laste gelegd feit behoort te worden vrijgesproken; Gelet op art. 50 van 's Hofs Provisioneele Instructie. Rechtdoende In naam en van wege de Koningin! Ontvangt het appel; Vernietigt het vonnis, waarvan appèl; Spreekt den beklaagde, thans geappelleerde, vrij van het hem ton laste gelegde; Verwijst den staat in de kosten en misen der Justitie, mitsgaders in die van den processe in beide instantiën gevallen Aldus gedaan, enz. Sprokkelingen. Bij A.O. No. 51 van 1893 wordt aan het leger bekend gemaakt, dat onder afdeeling M van tarief No. 46b een nieuwe 23'' is opgenomen. Die luidt: „aan hoogstens de helft der bij de muziekkorpsen der „veldbataljons ingedeeld wordende Europeanen kan een daggeld van f 0.10 „boven hunne soldij worden verleend."

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 102