134 Dienzelfden avond nog moesten de militaire muziekkorpsen, tam boers en hoornblazers eene proeve van bekwaamheid afleggen. Om 8uur marcheerden alle tamboers, hoornblazers, trompetters en muzikanten van het 18e legerkorps, met uitzondering van de tot het 126® regiment infanterie behoorenden (x), begeleid door 254 soldaten die magnesiumfakkels droegen, het ruime voorplein van het Koninklijke paleis op en schaarden zich, ter sterkte van 750 man, om den op eene verhevenheid staanden oudsten kapelmeester. Onmiddellijk daarop begon een monsterconcert. De zes concertstukken werden onberispelijk uitgevoerd, evenals het slotnummer de taptoe. Het dirigeeren ging uitstekend, dank zij het, aan het einde van den dirigeerstok aangebrachte, roode elektrische lampje. De volgende dag was bestemd voor de groote parade. Een ge deelte van het uitgestrekte exercitieterrein aan de Neckar, bij Cann- statt, was reeds door eene compagnie geniesoldaten in orde ge bracht en van eene ijzerdraadomheining, waarin negen ingangen, voorzien. De grootste lengteuitgestrektheid van het aldus gere serveerde terrein bedroeg 1600 meter. Tegenover de plaats waar de Keizer zich gedurende den voorbijmarsch der troepen zou opstel len, was eene tribune opgericht, lang 200 meter. Behalve het in Elzas-Lotharingen garnizoen houdende 126e regiment infanterie, waren alle tot het 18® legerkorps behoorende troepen sedert den 13en September in den omtrek van Stuttgart saamgetrokken. Den 15™, om zeven uur 's morgens, begon de troepenbeweging naar de paradeplaats. Uit alle richtingen daagden ze op, de zeven regimenten infanterie, het 13e bataljon pioniers, het 13e bataljon vestingartillerie, vervolgens twee regimenten veldartillerie, twee regimenten dragonders, twee idem ulanen en eindelijk een trein- bataljon. De te volgen wegen en de ingangen, waardoor ze de paradeplaats betreden moesten, waren voor alle troepen van te voren aangegeven, evenzoo de tijdstippen waarop de aan gene zijde van de Neckar ingekwartierde korpsen de over die rivier voerende bruggen moesten overtrekken. Door dezen maatregel behoefden de troepenafdeeliugen nimmer op elkaar te wachten en stonden ze op het aangegeven uur 1Dit regiment ligt te Straatsburg in garnizoen

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 143