185 (9.35), 20 passen achter de hun voor de paradeopstelling aange wezen lijn. De opstelling geschiedde in twee afdeelingen en wel a. bij de troepen te voet in dubbele colonne, h. bij de cavalerie in regimentscolonue, c. bij de veldartillerie met afdeelingen in linie, d. bij den trein in linie. De liniën van opstelling waren voor de voorste gelederen der beide afdeelingen door kielspitten aangegeven. Van de eerste afdeeling moesten de manschappen van het voorste gelid met de punten der voeten, van de tweede afdeeling de paarden van het voorste gelid, c. q. die van het voorste span, met de voorbeeuen tegen het kielspit staan. De rechtervleugels der bataljons, cavalerieregimenten en attillerie-afdeelingen waren door houten paaltjes gemarkeerd. Om 9 uur 40 rukten de troepen in de orde van parade, 9 uur 45 werden de paaltjes weggenomen en om 9 uur 50 was de opstelling gereed. Het was den korpsen toegestaan marketentsters op de paradeplaats te brengen. Deze kregen hare, door bordjes aangegeven, stand plaatsen in het kreupelhout aan de Neckai' en moesten reeds om 7 uur 's morgens present zijn. Het wegwerpen van papier, enz. was streng verboden. Nog was er bepaald dat de toeschouwers om 9.45 op hunne plaatsen moesten zijn, daar op dat tijdstip alle toegangen werden afgezet, en dat van de bereden toeschouwers, alleen de offi cieren met den rang van brigadecommandeur en hooger en de vreemde officieren zich bij het. Keizerlijk gevolg mochten aansluiten. Drie ambulances, elke bestaande uit een officier van gezondheid, zes hospitaalsoldaten en een ziekenwagen bevonden zich achter het front, respectievelijk ter hoogte van 't regiment Ulanen N°. 19, van de derde afdeeling van het veldartillerie regiment N°. 13 en van de vierde afdeeling van het veldartillerie regiment N°. 29. Door de zorg der intendance bevond zich bij elke ambulance een wagen met vaten drinkwater, en waren voorts, bij deze en bij de beide op het exercitieterrein aanwezige bronnen, de noodige tonnen en drink bekers beschikbaar gesteld. Om 9 uur waren de commandeerende generaal met zijn staf en de vreemde officieren, allen te paard, op het terrein aangekomen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 144