139 Om 8 uur verscheen de Keizer met gevolg in de hofloge en werd met een daverend „Hoch" ontvangen. Hij woonde slechts eeue acte bij en vertrok toen, na nog eerst in den foijer te hebben gerecipieerd. Voor de, op den 16ea September te houden, Keizer-manoeuvre, waartoe het legerkorps in twee partijen (1) werd verdeeld, was de volgende algemeene onderstelling ontworpen. (2) Algemeene onderstelling Een Zuider-korps op marsch van Metzingen en Tubingen, heeft den 15en September Cannstatt en Stuttgart bereikt en met zijn voortroepen Miihlhausen, Zazenhausen en Zuffenhausen bezet. Een Noorder-korps uit de richting van Heilbroun oprukkend is des avonds van den 15en September met zijn spitsen te Ludwigsburg en Oszweil aangekomen. Order voor het geheel. De bewegingen beginnen den 16en September, om 8.45 voor de cavaleriepatrouilles, om 9 uur voor de infanterie; om 8.45 wordt door de Noorder-divisie een begin gemaakt met den aanleg van verdedigingswerken. Het Noorder-korps draagt zeegroene helmovertreksels. Bijzondere veronderstelling voor de Zuider-Partij Het Zuider-korps heeft in den avond van den 15en September met de le infanterie-divisie Cannstatt bezet, voortroepen in Miihlhausen eu Zazenhausen; met de 2e infanterie-divisie en de artillerie Stuttgart met de 3e infanterie-divisie (Zuider-divisie) Feuerbach en Weil-im- Dorf, voortroepen in Zuffenhausen en Kornthalde bij laatstgenoemde divisie ingedeelde colonnes staan in Bergheim. (1) Elke party bestond dus uit ééne divisie-iufanterie en de noodige cavalerie, artillerie en pioniers. Yoor de manoeuvre werd evenwel aangenomen, dat elke partij een geheel armeekorps van drie divisiën inf. vormde, waarvan natuurlijk slechts ééne in 't gevecht kwam, terwijl de andere door vlaggen werden gemarkeerd. (2) Tot myn leedwezen kan de mij gezonden kaart niet gereproduceerd worden. Belangstellenden kunnen haar echter ter inzage bekomen. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 148