140 Den 15cn September om 9.45 's avonds wordt in het hoofdkwartier der 3e (Zuider) divisie, te Feuerbach de volgende order ontvangen: Zuider-Partij. Kon.-hoofdkw. Stuttgart. 15-9-93, 8.45 's avonds. 1. De spitsen van een vijandelijk korps, die uit de richting van Marbach schijnen te zijn gekomen, hebben heden avond Ludwigs- burg en Oszweil bezet. 2. Ik zal de tegenpartij morgen aanvallen. 3. De le div- infanterie, die bij Iiofen een brug over de Neckar slaat, marcheert over Mühlhausen en tracht Oszweil te nemen. 4. De 2° div. infanterie marcheert, met de artillerie, in 2 colonnes, over Zazenliausen en Zuffenhausen op Ludivigsburg en blijft ten O. van den spoorweg. De artillerie moet bij de liuker- colonne worden ingedeeld. 5. De 3° diy. inf. marcheert over Slammheim op Pflugfelden. 6. De spitsen (inf.) zetten zich in beweging om 8u. 45 m. van uit MühlhausenZazenliausen en van uit Zuffenhausen over de ten N. hiervan gelegen hoogte 301.6; om 9 uur van uit Stammheim. 7. De munitiecolonnes en de trein rukken naar Degerloch op. 8. Ik zal mij gedurende den marsch bij de linkercolonne van de 2° div. infanterie bevinden. Dadelijk na ontvangst van deze dispositie van het hoofdkwartier vaardigde de Commandant der Zuider (3e infanterie) divisie de vol gende bevelen uit Zuider-divisie. Divisie hoofdkwartier. Feuerbacli159 lOu. 30m. 's avds. Order. 1. De spitsen van een vijandelijk korps, oogenschijnlijk van Mar bach komend, hebben heden avond Ludwigsburg en Oszweil bezet. 2. Het legerkorps zal den vijand morgen aanvallen, waarbijde le div. infanterie van Cannstatt over Mühlhausen op Oszweil marcheert,

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 149