142 van zijn, tegen (ten middag van den 16en verwacht wordende, 3e divisie afwachten. Tot daartoe zal het trachten de stelling Pflugfelden-Ludwigsburg- Oszweil tegen eenen eventueelen vijandelijken aanval te verdedigen. Op het bericht, dat de tegenpartij in den nacht bezig is bij Hofen eene brug over de Neckar te slaan, wijst het der 2e divisie infanterie het front Zuidelijk van Ludwigsburg en de hoogten ten Zuiden van Oszweil, en aan de l6 (Noorder) divisie, in aansluiting hieraan, den terreinrug ten N. van Pflugfelden, ter verdediging aan. De bij Ludwigsburg gereedstaande artillerie zal, al naar de om standigheden dit vereischen, in het gevecht worden gebracht. Van elke divisie is een regiment infanterie afgezonderd en bij het kasteel Favorite (ten N. van Ludwigsburg) ter beschikking gesteld van den commandeerenden generaal. De Noorder (le) divisie heeft in Heutingsheim, Geisingen en Grosz-Ingersheim nachtkwartier gehouden, haar munitiecolonnes en trein staan in Besigheim, Den 16en September op marsch naar de in te nemen stellingen tusschen Osterholz en Ludwigsburg, is zij met het hoofd bij het Osterholz aangekomen, en ontvangt daar van de, in de richting van Pflugfelden, vooruitgeschoven cavalerie het bericht, dat het Seewald en Stammheim door de tegenpartij bezet zijn. Tegelijkertijd wordt een order van het Generaal-commando ont vangen, waarbij een cavaleriebrigade en 2 batterijen der tot het Noorder legerkorps behoorende artillerie, ter beschikking van de divisie worden gesteld. In verband met deze onderstelling wordt, door den commandant der Noorder- (le) divisie van de Noorder-partij, in den morgen van den lfien September, de volgende order uitgegeven. Noorder-divisie. Hoogte ten N. van Pflugfelden, 16-9-'93, 8 u. 15 m. v. m. Order. 1. Stammheim en het Seewald zijn door den vijand bezet. 2. De 27e cavaleriebrigade en 2 batterijen veldartillerie zijn onder mijne bevelen gesteld.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 151