146 knetterend repeteervuur ontving. De roode stofwolken hielden eeuige oogenblikken stil, om vervolgens weer naar Möglingen terug te rollen, de attaque was afgeslagen. Meer succes had de cavalerie brigade der Zuider-divisie, die, in échelons, de op den Köinerhügel staande linkervleugel-batterijen des vijands attaqueerde, en er in slaagde deze tot zwijgen te brengen. De omstandigheden waren ditmaal gunstig voor de ruiterij, omreden de infanterie der Noorder-divisie de handen meer dan vol had met de tirailleurs der Zuider-partij, die al sprongsgewijze vooruitgaande, de vijandelijke stellingen tot op eenige houderden meters genaderd waren. Om 12 uur werd met slaande trom tot den aanval opgerukt; het tot de 51° brigade behoorende regiment, Keizer Friedrich, drong tot in het dorp Pflug- felden door, en vermeesterde de ten Westen daarvan staande batterijen. Een tegenaanval der infanterie van de Noorder-divisie op den linker vleugel des vijands had geen beslissend gevolg, daar zij op het nog intact en gesloten voortrukkende grenadier-regiment N° 119 stuitte. Voor het vuur dezer versche troepen moest de infanterie der N. divisie wijken. Nog vóór dat het tot de uitvoering van den terugtocht kwam, weerklonken de signalen: „Het geheel halt", „Verzamelen" en „Officiers-appèl", waarop de troepen naar hunne kwartieren marcheerden, terwijl de bereden officieren zich om Hunne Majesteiten verzamelden. De Keizer besprak de verschillende episodes van het gevecht, betuigde Zijne tevredenheid over de geoefendheid van het legerkorps en eindigde Zijn critiek met een woord van dank jegens de officieren voor de vele moeite en vlijt, die zij aan de africhting van den troep hadden besteed. Bepalingen voor de manoeuvre. A 1. 2. algemeene. Tenue: (voor ons van geen belang). Munitie. voor eiken infanterist minstens 50 losse patronen, cavalerist 10 pionier 20 elk stuk geschut 50 kardoezen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 155