148 gemeentebesturen, zullen alsnog ter kennis van de troepen worden gebracht. Den manschappen moet ten strengste worden verboden, aan de kwartiergevers onrechtmatige eischen te stellen. Yooral moet den bere den manschappen worden ingeprent, van de kwartiergevers geen voeder voor de paarden te eischen, noch zich zulks toe te eigenen. Op verple ging op marscli hebben recht: den 16en en eventueel den 17™ September de in hunne garnizoenen aankomende, dan wel zich op den terug- marsch, of op transport naar deze, bevindende staven en troepenge- deelten, evenwel met uitzondering van die, welke de manoeuvre den 16e" van uit het garnizoen hebben medegemaakt. Laatstgenoemde heb ben alleen recht op de groote „vivres-portie" in geld. 2. De troepengedeelten, die nog den 16en September per spoor vervoerd worden, hebben, evenals de regimenten der 51e brigade infanterie, die nog den 16en naar Stuttgart marcheeren zelf voor de verpleging der manschappen zorg te dragen. 3. De fourage wordt ontvangen bij de proviandmagazijnen te Stuttgart en te Ludwigsburg. Yoor zooverre de gemeenten zulks wenschen, mag ook het ligstroo niet van de kwartiergevers geëischt worden, maar zal dit tegelijk met de fourage worden verstrekt. In dit geval wordt de indemniteit voor ligstroo niet uitgekeerd. Omtrent de niet-uitkeering van deze in demniteit moet het noodige in de biljetten van inkwartiering worden aangeteekend. Voor het geval enkele gemeenten uitdrukkelijk wen schen zelf fourage te verstrekken, moet hiervan aan de belangheb bende troepen mededeeling worden gedaan. 4. Onder dit punt was voor alle bereden troepengedeelten be paald, waar, hoe en op welk tijdstip zij de fourage in ontvangst moesten nemen. 5. Bagage. Bij eiken bagagewagen (wagens voor de bagage der officieren) mogen zich hoogstens 2 geleiders, met inbegrip der onderofficieren, bevinden. 6. Bequireeren van voorspannen. De voor het transport der bagage benoodigde voertuigen, zoomede de voertuigen, benoodigd voor het afhalen der fourage, moeten door

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 157