149 de troepen, in de plaatsen waar kwartier wordt gehouden, gerequireerd worden. Bepalingen betreffende den geneeskundigen dienst. 1. Voor de opname van zieken komen in de eerste plaats de garnizoenshospitalen te Ludwigsburg en Stuttgart in aanmerking. 2. Bovendien zijn in de na te noemen burgerziekenhuizen, voor niet veryoerbare zieken, beschikbaar Cannstatt, arrondissements-hospitaal 20 bedden, Kornthal, plaatselijk-ziekenhuis.. 4 Leonberg, arrondissements-hospitaal. 810 3. Bij elke divisie worden 2 ziekenwagens met draagbaren, ge vulde verbandkisten en het noodige personeel, ingedeeld. Het trein- bataljon N°. 13 geeft de bespanningen. De divisiecommandanten regelen den dienst voor de ziekenwagens. Hunne standplaatsen worden, gedurende het gevecht, door witte vlaggen met een rood kruis, gemarkeerd. Taxatie van schade toegebracht aan te veldstaande geivassen. (F lur schaden-Abschdtzung). Als leden der commissie van taxatie van bovenbedoelde schade, worden benoemd majoor von Biinau (gren. reg. N°. 119) en een door de hoofdintendance aan te wijzen ambtenaar. De taxatie moet onmiddellijk na afloop van de Keizer-manoeuvre geschieden. De hoofdintendance regelt het verder noodige met de arrondis- sementsbesturen van Ludwigsburg en Leonberg. Spoorwegvervoer, spoorivegstations-commandanten 1. Alle voor de herfstoefeningen noodige spoorwegtransporten, worden roor afzonderlijk uittegeven tabellen geregeld. 2. Als spoorwegstations-commandanten worden aangewezen: voor Ludwigsburg op den 16™ en 17™ September een kapitein van het. 12 le regiment infanterie, voor Cannstatt, den 17™ Septem ber een kapitein van het regiment grenadiers H°. 119. 3. De benoodigde manschappen voor de stationswachten, worden telkens door de te vervoeren troepengedeelten gegeven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 158