170 Het terugtrekken van den grendel wordt begrensd door het stuiten van den voorkant van de gleuf van den afsluiter tegen de binnen het staartstuk uitstekende nok. Bij het recht vooruitschuiven van den grendel wordt de haan met slagpin door de trekkerveernok tegen gehouden, even voor dat de geleidernok het scharnierend blok van den afsluiter voor de metaalverhooging (staartstuk) gedrukt heeft. Het magazijn maakt een geheel uit met den beugel en is door twee schroe ven aan de lade bevestigd. De houder wordt van boven naar beneden in het magazijn gedrukt, totdat de nok van den houder pakt onder een nok van den patroonhouderpal. Zijn alle patronen verschoten, dan valt de ledige houder naar beneden door eene opening in den bodemwil men den houder uitnemen dan drukt men slechts op den knop van den patroonhouderpal en de houder komt op. De bodem van het magazijn maakt geen geheel uit met de zijwanden, doch is daaraan vastgeschroefd, de verdere werking blijkt ten duidelijkste uit de teekening. De patroonhouder kan 5 patronen bevatten, en is van staalblik vervaardigd. De ontlaadstok is niet aanwezig, doch er wordt per drie man een uit drie stukken bestaande poetsstok mede gevoerddeze stukken worden in elkander geschroefd. Tot rust dient een hefboom dien men naar rechts opslaat. In 1889 zijn er ook Beaumontgeweren gewijzigd naar het systeem Miinnlicher. De vuursnelheid was als volgt. Gerichte schoten in knielende en staande houding 5 patronen (1 pakje) ruim 9 sec. 10 (2 23 15 (3 bijna 37 Gemiddeld per minuut 20 patronen. Grootste aantal patronen 25. Tusschen laatste patroon le pakje en 1G patroon 2e pakje 6 secunden. Op een morgen zijn met dit geweer gedaan 2000 schoten, patroon N°. 2. Na 100 schoten afkoelen, na 900 schoten reinigen. In het einde van 1890 werd het rookzwakke kruit aangenomen voor de geweermunitie. De Overste Schwab der artillerie en de Maatschappij „Dynamiet-Nobel" te Weenen hebben zich daarvoor zeer veel moeite getroost ten einde gunstige resultaten te krijgen, hun komt dus alle lof toe. De grondstof voor dit kruit is schietkatoen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1894 | | pagina 179